24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

O 5.-8.miesto muži: Záhoráci vybojovali víťazstvo vo Zvolene!

MVK Lokomotíva Zvolen - TJ Strojár Malacky 2:3 (-20, 18, -15, 21, -13) - stav série 0:1
Zostava MA: Kobza, Muráň, Janík, Petrovič, Baran, Gábriš, libero Podhorný (Rehák)
Tréner: Jozef Schreiber

Volejbalisti Strojára pricestovali do Zvolena bez skúseného blokára Fialu a univerzála Šmahela, takže dostali šancu hráči, ktorí nemajú toľko odohratých zápasov v extralige. Napriek tomu sa Malačania, ktorých prišla povzbudiť aj skupina verných fanúšikov, zahryzli hneď od začiatku a celkom ľahko získali prvý set. V druhom sete však dominovali domáci, nepomohol ani príchod smečiara Reháka z lavičky. V treťom sete sa to vyvíjalo spočiatku lepšie pre Zvolen, ktorý viedol už 9:7, no za stavu 8:9 prišiel na podanie nahrávač Záhorákov Juraj Kobza a neuveriteľnou sériou kvalitných podaní otočil na 19:9 pre Malacky. Tento náskok si už v pohode ustrážili. Domáci sa však nevzdali a vyrovnali na 2:2, keď využili nedorozumenia hostí pri príjme podania v koncovke. V rozhodujúcom sete nechal tréner Jozef Schreiber na lavičke Petroviča, ktorého nahradil smečiar Baran. Malačanom výborne vyšiel úvod, strany otáčali za stavu 8:4, troj až štvorbodový náskok si udržiavali až do stavu 12:8, no potom sa Zvolenčanom podarilo znížiť už na 11:12, ale to bolo z ich strany všetko, potom si už Záhoráci minimálny náskok ustrážili. Posledný bod zaznamenal útokom stredom siete blokár Gábriš.
Volejbalisti Strojára týmto víťazstvom potvrdili, že výborné výkony v sérii proti VKP neboli náhodné a vypracovali si výbornú pozíciu pred domácim zápasom, ktorý sa uskutoční už v stredu 4.4. o 19:00 v telocvični ZŠ Záhorácka. Ak vyhrajú pred domácim publikom, budú môcť vylepšiť minuloročné 6.miesto v súbojoch o 5.miesto pravdepodobne s Nitrou, ktorá vedie nad Púchovom taktiež 1:0 na zápasy.