RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.    

Odber noviniek

Okolo Balatónu 2011

Okolo Balatónu 2011

Na cestu sme sa vydali vo štvrtok 1.9.2011 o 9:00 dvoma autami po trase Malacky - Bratislava - Mosonmagyaróvár - Győr - Veszprém - Balatonalmádi. Tu sa nám podarilo veľmi rýchlo zohnať ubytovanie.

Po ubytovaní sme vyrazili na kratšiu etapu na polostrov Tihany. Cez dedinky Káptalanfüred, Alsóörs a Csopak sme sa dostali do kúpeľného mestečka Balatonfüred. Cez prekrásnu promenádu sme sa dostali až k začiatku stúpania na Tihany. Po prekonaní 7 % stúpania sme dorazili do centra. Tu sme si pozreli miestny kostol a paprikový dom. Po zjazde do prístavu Tihany sme sa občerstvili miestnymi dobrotami. Po obšerstvení sme sa vrátili naspäť do Balatonalmádi. Večer sa skupinka 4 odvážlivcov odhodlala okúpať na miestnej pláži v sprievode úderov bleskov na opačnej strane jazera.

V piatok 2.9.2011 ráno sme namontovali nosiče na naše hliníkovo-karbónové tátoše a hybaj na cestu okolo Balatónu v protismere hodinových ručičiek. Cyklocesta nás viedla nádhernou krajinou. Postupne sme prechádzali cez dedinky a mestečká - Balatonfüred, Balatonakali, Keszthely až do dedinky Balatonberény. Tu sme sa ubytovali u slovenskej rodáčky Eriky. Po ubytovaní sme zašli do Buboš čárdy, kde sme ochutnali miestne špeciality. Po nádhernom gurmánskom zážitku sme sa išli prejsť  k jazeru.

V sobotu 3.9.2011 sme sa rozlúčili s príjemnou domácou paňou a vydali sme sa na pokračovanie nášho plánu. Postupne sme cez Fonyód, Balatonlelle a Balatonszárszó prišli do najväčšieho mesta na Balatóne - Siófoku. Tu sme si prešli prístav a centrum mesta z rozličnými stánkami. Za mestom sme si dali prestávku a ovlažili sme sa vo vodách Balatónu. Po prestávke nám ostávalo posledných 30 km do nášho cieľa. Tu začala hornatá časť etapy, keď sa náhle cyklocesta zodvihla do 10%-ného stúpania. Cez dedinky Balatonvilágos, Balatonkenese, Balatonfűzfő sme o 17:30 dorazili do malebného mestečka Balatonalmádi. Po večeri v miestnej čárde sme sa išli okúpať. Večer pri poháriku baracpálenky sme preberali naše zážitky z cesty.

Keďže sme boli pomerne unavení, rozhodli sme sa, že v nedeľu 4.9.2011 už na bicykle nenasadneme a len sa autami prepravíme do Malaciek. Domov sme prišli o 12:00.

Celková prejdená vzdialenosť na bicykloch - 273 km.

05.09.2011| Hruby Boris




Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *



Článok zatiaľ nebol komentovaný.