RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Okolo Tatier - 49. ročník

Okolo Tatier - 49. ročník

Na Orave sme sa ubytovali v Habovke. Odtiaľ sme v stredu vyrazili cez Zuberec a Zverovku na Ťatliakovu chatu. Posledné kilometre boli dosť ťažké, ale námaha bola kompenzovaná nádhernými výhľadmi na Roháče. Vo štvrtok sme išli cez Trstenú a Vitanovú do Oravíc. Natrafili sme tu na nádhernú cyklocestu. Potom už len cez Zuberec späť do miesta ubytovania.

V piatok ráno sme vyrazili na oficiálny štart podujatia do Nižnej. Po ôsmej hodine sa pelotón pohol smerom na Trstenú, Tvrdošín, Liesek a Suchú Horu, kde bolo občerstvenie. Nižňanci nám pripravili novú trasu na Gubalowku. Stúpanie riadne, ale potom nádherný zjazd do Zakopaného. A potom smer Lysá Poľana, za ktorou nasledovalo posledné stúpanie na sedlo Pod Príslopom. Ubytovanie sme mali v Ždiari v štýlovej drevenici. V sobotu sme naplánovali výlet do Osturne. Zo sedla Pod Príslopom sme absolvovali nádherný 8 km zjazd po novom asfalte. Po prehliadke dediny sme sa vydali po novej cykloceste na poľskú stranu. Tu nás prekvapil údaj z výškomera – stúpanie 15 %. Prežili sme. V Jurgówe začalo mierne mrholiť. Cesta naspäť cez Podspády a sedlo Pod Príslopom ubehla rýchlo. V nedeľu sme sa vrátili popod Tatry cez Štrbské Pleso a Huty naspäť do Habovky. Tatry boli zahalené v oblakoch. Výhľady takmer žiadne. Poobede sa ale vyjasnilo. Po vyzdvihnutí batožiny v Nižnej sme sa vybrali domov.

Akcia dopadla vynikajúco. Predpovede počasia našťastie nevyšli – dažďa bolo oveľa menej ako sa čakalo. O rok sa tešíme na 50. ročník akcie Okolo Tatier.

Mário Macek

14.06.2016| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.