Päťsetová dráma v žien v Žiline

VK Slávia TU Žilina – TJ Strojár Malacky 3:2 (-22,14,-24,20,13)
Zostava: B. Nemečkayová, L. Michalovičová, D.Ďuržová,  A. Šímšíková, K. Pozorová, J. Kučerová,  liberka Z. Snopková (K. Grófová, L.Gajdošová, Z. Hasonová, P. Přidalová)
trénerka: Michaela Kleskeňová
Ženy zohrali u favorizovaného súpera v Žiline dosť nešťastný zápas. Začali dobre a prekvapivo vyhrali prvý set. V druhom sete však akoby zaspali a prebrali sa až v treťom, kde ale tiež stále doťahovali mierny náskok súpera. Prehrávali už dokonca 20:24, ale zabojovali a šnúrou šietich bodov pri podaní A. Šimšikovej stratený set dokázali vyhrať. Štvrtý set však opäť poľavili v sústredenosti, urobili niekoľko chýb, čo skúsený súper maximálne využil na vyrovnanie. V piatom rozhodujúcom sete dievčatá nezachytili úvod a prehrávali postupne 2:7, 3:8 a 4:10. Zvýšenou bojovnosťou dokázali vyrovnať na 10:10, ale v koncovke mali viac šťastia  súperky, ktoré žiaľ podržal aj rozhodca. Teraz zohrajú ženy dva zápasy doma. Najbližšie sa predstavia v zápase proti Pezinku, čo je posledný zápas prvej polovice 1. časti súťaže. 17.11. začínajú odvetné zápasy a na domácej palubovke privítame Doprastav.