RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.    

Odber noviniek

Passau - Malacky 2011

Passau - Malacky 2011

Na cestu sme sa vydali v pondelok 25.7.2011 o 6:00. Na prepravu sme využili autodopravu p. Katonu, ktorý nás všetkých aj s bicyklami odviezol 8-miestnym autom do Passau. Tam sme pripravili bicykle, zbalili tých zopár nevyhnutných vecí a mohlo sa vyrazit na vyše 400km dlhú púť domov.

Prvá časť viedla z Passau do Ottensheimu (91 km). Začiatok trasy viedol popri rieke Inn, ktorá sa v Passau vlieva do Dunaja. Pokračovali sme po pravom brehu Dunaja k vodnej elektrárni Jochenstein. Tu sme prešli opäť do Nemecka. Po ľavom brehu Dunaja sme sa dostali až do dedinky Au a. d. Donau, kde sme sa kompou prepravili na druhú stranu do Schlögenu. V mestečku Aschach a. d. Donau sme po moste prešli na ľavú stranu. Do mestečka Ottensheim sme išli stále po ľavom brehu. V Ottensheime sme si prezreli areál rýchlostnej kanoistiky, vybudovaný na ramene Dunaja a po malých problémoch sa nám podarilo zohnať si strechu nad hlavou v penzióne Rodlhof. Náš "vyjednávač" Vlado dohodol prijateľnú cenu a nakoniec nás tam ešte aj vzorne nakŕmili a napojili.

V utorok sme vyrazili smerom na Linz. Po prejdení Linzu nás cesta zaviedla do kopca so 14 % stúpaním k pamätníku Mauthausen – koncentračný tábor z II. svet. vojny. Tu sme si prezreli zrekonštruované budovy. Tieto miesta ešte aj po toľkých rokoch naháňajú zimomriavky. Po návrate na cyklocestu sme pokračovali ďalej po ľavom brehu až do Dornachu. Za dedinou sme sa vrátili na pravý breh a kaňonom tvoreným z ľavej strany Dunajom a z pravej strany pohorím Schwarze Wand (čierna stena) sme sa presunuli do mesta Ybbs a. d. Donau, kde sme sa aj ubytovali.

V stredu sme po štarte z Ybbsu navštívili mesto Melk a v ňom na kopci nádherný, obrovský kláštor. Po náročnom stúpaní nám bol za odmenu poskytnutý nádherný výhľad na okolie Melku. Následne po ľavom brehu sme začali púť po nekonečných marhuľových sadoch a viniciach, ktoré vystriedali kukuričné polia na vyššom toku Dunaja. Cestou sme navštívili historické centrum dediny Dürnstein. Z Dürnsteinu sme pokračovali do mesta Krems a. d. Donau. Cyklocesta opäť viedla cez historické centrum mesta. Po pár kilometroch sme si našli ďalší nocľah v dedine Thallern. Po ubytovaní  sme sa rozhodli podniknúť ešte cyklotúru na blízky kopec, na ktorom je kláštor Göttweig. Stúpanie na tento kopec malo alpský charakter - priemer 9 %. Tak sme sa navečer ešte trochu zapotili. Na vrchole sa nám naskytli nádherné výhľady na Dunaj, Krems a priľahlé dedinky so svojími marhuľovými sadmi. Po návrate na ubytovanie sme si vychutnali zaslúžilý odpočinok po 100 km.

Vo štvrtok sme sa vydali na najdlhšiu etapu akcie z Thallernu do Malaciek. Po ceste sme prešli okolo jedinej atómovej elektrárne v Rakúsku Zwentendorf, ktorá ale nebola nikdy spustená. V súčasnej dobe je v areáli elektrárne osadených niekoľko solárnych panelov na výrobu elektrickej energie. Následne sme navštívili mesto Tulln a. d. Donau, kde sme sa zastavili pri krásnej fontáne hneď vedľa cyklotrasy a doplnili trochu kalórií. Za mestom sme posledný krát prešli na ľavý breh Dunaja. Blížila sa Viedeň. Cestou nás sprevádzala slovenská loď Ružín a 2 formácie štyroch vrtuľníkov krúžiacich nám nad hlavami. Vo Viedni sme dunajskú cyklocestu vymenili za EuroVelo 9. Po odbočení na cestu č.9 začalo pršať a dážď nás skrápal bez prestávky až domov. Cez Eibesbrunn, Pilichsdorf, Bockfließ a Prottes sme sa dostali až do Angernu na kompu. Na koniec cez Záhorskú Ves, Jakubov a Kostolište sme za potlesku dažďových kvapiek o 18:00 preťali hranice Malaciek.

Celková prejdená vzdialenosť na bicykloch  436 km.

01.08.2011| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.