24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Plný zásah kadetských basketbalistiek

Pezinok sa už pred zápasom s naším družstvom javil ako najslabší súper a domáce Malačanky nastupovali do zápasu ako jasný favorit na víťazstvo. Papierové predpoklady sa potvrdili už v prvej desaťminútovke, počas ktorej malacké dievčatá rozložili pezinskú defenzívu na drobné a vyhrali ju drvivým rozdielom 33:6. V ďalšom priebehu pokračovali v skvelom výkone a každú štvrtinu vyhrali, finálny záver zápasu znie 85:42 pre Strojár.

20. február, 2. kolo, 1. liga kadetiek – skupina o 9. – 15. miesto

Strojár Malacky – MBK Pezinok 85:42 (55:20)

Zostava a body Strojára: Moravčíková 18, Matušková 28, Marcová 20, Schreiberová 2, Spustová 2, (Kr. Reifová 10, Vosátková 2, Boškovičová 2, Ka. Reifová1, Oreská, Ferenčíková, Šedivá, Benkovičová)

Druhý zápas na palubovke Klokanov Ivanky pri Dunaji už so sebou neniesol znaky takej suverenity, ako v sobotu. Malačankám zvlhol strelecký prach najmä počas trestných hodov, 22 trestných pokusov premenili naše hráčky len na „úbohých“ 7 bodov. Polčasový výsledok 23:25 z nášho pohľadu neveštil nič dobré. Výrazný krok k víťazstvu spravili naše hráčky v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 18:6 a od tejto chvíli boli na koni, napriek tomu, že domáce v poslednej desaťminútovke opäť ukrajovali z bodového rozdielu. Malačanky však zaznamenali víťazný double a v tabuľke im momentálne patrí 4., celkovo 12. priečka.