24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Po trojbodovom víkende Záhoráci predbehli Púchov

15.kolo MVK VAV Lokomotíva Zvolen – VO TJ Strojár Malacky 3:2 (-23,18,-22,21,11)

Zápas trval 121 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Daruľa a Malík.

MVK VAV: Vaško, Schottert, R. Chochoľák, Stehlík, Svetko, P. Pistovič (libero Beskydiar, Nehrer). Tréner: T. Štrajánek.
STROJÁR: Kobza, Petrovič, Janík, P. Šmahel, Procházka, Vašíček (libero Podhorný, Rusňák). Tréner: B. Sládeček.

Favorizovaný Zvolen začal lepšie, v prvom sete však nevyužil náskok 20:16, nezvládol koncovku a snaživí hostia sa dostali na koňa, viedli dokonca 2:1 na sety. V bojovnom a vyrovnanom stretnutí nakoniec domáci od štvrtého setu začali lepšie blokovať a vývoj v pre nich v bitke o prvú štvorku veľmi dôležitom stretnutí dokázali otočiť vo svoj prospech.

16.kolo TJ Strojár Malacky – TJ Slávia Svidník 3:1 (-22, 14, 23, 26)

Zápas trval 105 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Schimpl a Švára.
STROJÁR: Kobza, Petrovič, Janík, Šmahel, Procházka, Vašíček (libero Podhorný) (Rehák, Šamulka), tréner: B. Sládeček
SLÁVIA: Škvarek, Kseňák, Németh, Murčinko, Barlík, Rajduga (Macko, Hančák, Huňady) tréner: E. Štofík

Volejbalisti Malaciek sa konečne opäť tešili z výhry v 16. Kole volejbalovej exraligy. Ich súperom bol Svidník, ktorý nenastupoval v ideálnej zostave – od začiatku hral bez libera. Prvý set vyznieval po celý čas v prospech Strojárov, no v závere, najmä pre naše chyby, sa hra vyrovnala a z vedenia sa tešili hostia. To, čo Malacky „prehajdákali“ v prvom dejstve si bohato vynahradili v druhom. Prvý technický time out v druhom sete bol za stavu 8:1 pre domácich. Malačania svoje vedenie postupne navršovali a set zakončili v pomere 25:14. Tretí a štvrtý set sa už niesol v znamení tuhých bojov. Chyby sa striedali na jednej i druhej strane.  Najdramatickejšie vyznela koncovka posledného setu, kedy Malačania nedokázali využiť za stavu 24:22 mečbal a napokon Svidník zdolali až 28:26 a celkovo 3:1.

Hlasy trénerov:
E. Šofík:
V prvom sete sme mali viac šťastia, ako súper. V druhom nás domáci jasne predčili.  V treťom sete bolo kľúčové, že sme nedokázali udržať štvorbodový náskok za stavu 15:11 v náš prospech. I pre nedostatočnú razanciu našich útokov Malacky vyrovnali hru. Vo štvrtom sete to bolo veľmi tesné a rozhodovali lacné chyby. My sme ich urobili viac. Nehráme v optimálnej zostave, chýba nám libero, ďalší stredový hráč a univerzál. Preto sme počas celého zápasu museli improvizovať.

B. Sládeček:
Volejbal je najmä o chybách a my sme ich dnes urobili menej, ako súper. Nepoložil nás nešťastne prehraný prvý set, ani včerajší zbabraný zápas vo Zvolene. Našou slabinou je stále množstvo chýb a blokovanie súperových útokov.