1. kolo slovenského pohára vo volejbale, 1. zápas
Strojár Malacky – ŠK Komjatice 3:0 (20, 15, 18)
Malacky: Fiala, Kobza, Muráň, Janík, Šmahel, Rehák, libero Podhorný (Petrovič, Haba, Baran, Šamulka, Kuračka)
Komjatice: Dragúň M., Svetko, Polák, Toman, Dragúň P., Matúš, libero Havela (Kováč, Královič)
Stretnutie trvalo 71 minút.
Pred 100 divákmi rozhodovali Vestenická, Švára.

Na palubovke haly Malina to bolo od začiatku všetko jasné. Výkonnostný rozdiel medzi Strojárom a Komjaticami bol badateľný a azda len pre chyby domácich sa javia výsledky jednotlivých setov, ako vyrovnané. Malačania boli po celý zápas o krok vpred a tréner domácich Jozef Schreiber využil príležitosť a postupne zapojil do hry všetkých hráčov na lavičke. Prvý a tretí set hostia z Komjatíc odolávali, druhý set bol od počiatku v réžii Malačanov. V hre domácich bolo opäť badať chyby, ktoré však na rozdiel od zápasov v extralige nemali výrazný dopad na konečný výsledok. Malačania vyhrali hladko 3:0 a majú ideálnu východiskovú pozíciu do odvety.

Jozef Schreiber (Malacky): Opäť sme sa nevyhli chybám. Paradoxne sa nám lepšie hrá proti súperom, ktorý hrajú útočne a tvoria hru. Svoje zohralo i to, že som dnes zapojil do zápasu všetkých hráčov. Nie je totiž veľa príležitostí na ich nasadenie v nejakom „ostrom“ zápase, tak som využil aspoň teraz možnosť. Myslím že nesklamali. S výsledkom som pravdaže spokojný, do odvety máme vybudovanú solídnu pozíciu.