RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Prague Handball Cup 2013

Hádzanári v Prahe potešili.

 

Hádzanársky oddiel so svojimi mládežníckymi členmi sa cez Veľkú noc venoval športu, keď sa zúčastnil jedného z najväčších mládežníckych hádzanárskych turnajov v Európe Prague Handball Cup 2013. Turnaja sa zúčastnilo 410 družstiev z 22 krajín sveta (Belgicko, Česko, Dánsko, Estónsko, Francúzsko, Hong Kong, Chorvátsko, Taliansko, Kanada, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Moldavsko, Nemecko, Nórsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Švajčiarsko a Ukrajina). Odohraných bolo 1587 zápasov na 29 ihriskách v pražských halách so 6400 účastníkmi, 170-timi rozhodcami a tromi stovkami usporiadateľov.

 

Družstvo mladších žiačok Strojár Malacky po troch víťazstvách a dvoch prehrách postúpili zo skupiny medzi 24 najlepších. V ďalších zápasoch sa im už až tak nedarilo, ohlásila sa i únava,  a do štvrťfinále turnaja medzi najlepších osem už nepostúpili. Turnaj im však priniesol nové skúsenosti a odhalil v čom treba pridať aby sa v budúcnosti mohli zaradiť medzi  európsku špičku  v ich vekovej kategórii.

 

Výsledky mladších žiačok:

Strojár Malacky : SV Koweg Gorlitz e.V. (GER)                        15:7

Strojár Malacky : Ajax Kobenhavn II (DEN)                              19:3

Sokol Vršovice (CZE) : Strojár Malacky                                     12:8

Liburnija Matulji (CRO) : Strojár Malacky                                   11:6

Strojár Malacky : HK Veselí n. Moravou (CZE)                         17:4

RK Karlovac (CRO) : Strojár Malacky                                         15:9

Strojár Malacky :Jiskra Havlíčkuv Brod (CZE)                          4:8

 

Družstvo reprezentovali:  Hacajová, Polláková- Jagodičová, Bogdalíková, Hudecová, Danišová, Sakalášová, Andodyová, Drndová, Baťková, Temerová, Michálková, Slováčková, Vačková, Spustová, Slámová. Tréner  Šuster, vedúci družstva Sakaláš, Andody, Baťko

 

Mladší žiaci štartovali pod názvom Strojár Karovič Malacky a s ťažkej základnej skupiny, v ktorej bol aj neskorší víťaz a tretie družstvo v tejto kategórii, vypadli zo 6. miesta do bojov o celkové 24.-53. miesto, kde si počínali veľmi úspešne a postúpili až do semifinále, kde narazili na ruské družstvo a do B finále nepostúpili. 

 

Výsledky mladších žiakov:

Strojár Karovič Malacky : ELP Jablonec n. N. (CZE)               12:9

Strojár Karovič Malacky : Eles Kézisuli SE (HUN)                   9:17

RK Karlovac (CRO) : Strojár Karovič Malacky                          24:15

Sokol Kostelec na Hané (CZE) : Strojár Karovič Malacky      14:7

Strojár Karovič Malacky : Novling IF (DEN)                              12:15

Sokol Úvaly (CZE) : Strojár Karovič Malacky                            18:10

Strojár Karovič Malacky : Slavoj Trebišov                                  17:6

Strojár Karovič Malacky : TSV Schwabmunchen (GER)        8:7

HC Tatran Stupava : Strojár Karovič Malacky                           4:11

Sport schol Tushino (RUS) : Strojár Karovič Malacky                        21:7

 

Družstvo reprezentovali: Rybár, Prévaj – Filípek, Varchola, Začal, Juriga, Adamkovič, Rybjanský, Melich, Studenič, Peťko, Hrušč. Tréneri Stachovič, Rybár a vedúci družstva Filípek

 

Starší žiaci pod názvom Strojár Termming Malacky obsadili v ťažkej základnej skupine krásne 2. miesto a postúpili do bojov o celkové víťazstvo, kde v osemfinálovej skupine žiaľ obsadili 3. nepostupové miesto.

 

Výsledky starších žiakov:
Strojár Termming Malacky : Crenna asd  (ITA)             17 : 14 (8 : 9)
Liberec Handball (CZE) : Strojár Termming Malacky  15 : 19 (6 : 9)
Strojár Termming Malacky : FIF Håndbold (DEN)        13 : 13 (6 : 5)
Lugi HF II (SWE) : Strojár Termming Malacky               27 : 7 (11 : 4)
Strojár Termming Malacky : HC Zubří II (CZE)              18 : 10 (7 : 5)
YSTAD IF (SWE) : Strojár Termming Malacky              19 : 6 (8 : 4)
Baník MOST (CZE) : Strojár Termming Malacky          18 : 13 (5 : 7)

Družstvo reprezentovali: Fule - Masarovič 13/2, Valachovič 21, Kubenko 9, Molnár 10, Lutonský 25/6, Kmeť 9, Balgavý 1, Ichmann, Sláčik 4/1, Daráš 1, Frýbert 1. Tréner J. Juhas, vedúci družstva K. Lutonský.

 

            Staršie žiačky reprezentovali spoločné družstvá Strojár Malacky a HC Tatran Stupava pod názvom Stupava – Malacky I a Stupava – Malacky II pod vedením Petra Kuklovského a Romana Vigha. Základnú skupinu šiestich družstiev vyhralo bez prehry naše družstvo Stupava – Malacky I a tak postúpilo do finálovej skupiny medzi prvých 33 družstiev zo 67. V osemfinálovej skupine dokázali dievčatá prvý zápas proti Rostocker HC (GER) remizovať 9:9 a druhý zápas prehrali proti dánskemu klubu HIK Haandbold II (DEN) 9:14, aj napriek polčasovému víťazstvu 7:6, čo nás vyradilo z turnaja.  Družstvo Stupava – Malacky II odohralo ťažké zápasy v základnej skupine, kde skončilo na piatom mieste, čo ich odsunulo na nepostupovú pozíciu.

 

Výsledky starších žiačok:

Stupava – Malacky I : TSV Kongen I (GER)                  16:10

HK Veselí n. Moravou (CZE) : Stupava – Malacky I    6:15

Stupava – Malacky I : SOIF Slangerup (DEN)              14:8

Ajax Kobenhavn (DEN) : Stupava – Malacky I                         8:8

Stupava – Malacky I : Sokol Poruba (CZE)                   9:8

Rostocker HC (GER) : Stupava – Malacky I                  14:14

Stupava – Malacky I : HIK Haandbold II (DEN)                        9:14

 

Družstvo reprezentovali: Simona Kubovičová, Almina Yildizová, Lucia Kovacsová, Vanesa Valachová, Silvia Straková, Venassa Raffasederová, Daniela Brennerová, Romana Gašpareková, Ivana Gašpareková, Kristína Nemcová a Michaela Puškáčová. Tréneri: Vigh a Kuklovský

 

Stupava – Malacky II : Rostocker HC (GER)                 4:20

RK Rače (SLO) : Stupava – Malacky II                           21:9

Stupava – Malacky II : Novling IF (DEN)                                   4:15

Ajax Kobenhavn III (DEN) : Stupava – Malacky II        3:7

Stupava – Malacky II : Noteroy Handball (NOR)          4:10

TSV Kongen I (GER) : Stupava – Malacky II                 20:3

 

Družstvo reprezentovali: Kristína Balážová, Lucia Havlová, Simona Belošičová, Viktória Useiny, Karin Švehlová,  Kristína Erdelyiová, Soňa Dančíková, Michaela Mikuličová, Sarah Richterová, Ivana Galalovičová a Natália Huňarová.

Tréneri: Vigh a Kuklovský

 

Všetky výsledky a informácie o turnaji na www.phc.cz

 

Turnaja sa zúčastnila aj skúsená dvojica malackých rozhodcov Ľudovít Oslej a Anton Pašteka, keď pískali zápasy skupín krásnej novej športovej hale v Kunraticiach.

 

Záverečný deň na veľkonočný pondelok mohli naši hráči a hráčky zažiť nádhernú finálovú atmosféru tohto jedinečného turnaja, keď sa hrali zápasy pred zaplnenou halou s vynikajúcimi výkonmi hádzanárov a mohli byť súčasťou veľkej komunity športovcov, čo určite pozitívne vplýva na ich ďalší rast s množstvom pozitívnej motivácie a skúseností do budúcnosti. Poďakovanie patrí aj silnej podpore rodičov, ktorí sa turnaja zúčastnili a zabezpečovali vynikajúcu atmosféru a servis pre svoje družstvá ako aj sponzorom (spoločnosti Termming a.s., Karovič, s.r.o. Ing. Vladimírovi Tedlovi, p. Marte Jagodičovej a p. Stanislavovi Vanišovi) vďaka ktorým sme sa mohli s takým množstvom hráčov a hráčok turnaja zúčastniť.  

 

15.04.2013| Tomáš Baláž


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *



Článok zatiaľ nebol komentovaný.