Prehra proti favoritovi v Slovenskom pohári

SLOVENSKÝ POHÁR – 1.kolo – 1.zápas

STROJÁR MALACKY – VK STU BRATISLAVA 1:3 (-9,23,-15,-19)

STROJÁR: Kuračka, Matušek, Janík, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (Holka, Mrázik). Tréner: D. Rusňák.

Domáci neboli v tomto zápase favoritom a nemali čo stratiť. Napriek tomu vstúpili do zápasu nervózne, nič sa im nedarilo a hladko prehrali prvý set. V druhom sete vystriedal na nahrávke Holka Kuračku a namiesto blokára Janíka prišiel Mrázik a Záhoráci zlepšili svoj herný prejav, ožili aj fanúšikovia a zrazu bolo vyrovnané. V treťom dejstve však začali Záhoráci opäť hromadiť chyby a prehrávali 1:2. Štvrtý set to vyzeralo nádejne do stavu 17:17, no potom však Malačania získali proti extraligistovi len 2 body.

Odveta je na programe v stredu 14.10. o 19:00 v Bratislave. Medzitým volejbalistom Strojára začnú aj zápasy v dlhodobej súťaži – 1.lige. V prvom kole sa predstavia na Myjave a v druhom kole privítajú doma Prievidzu.