22.10.2005 - 5.kolo
TJ Strojár Malacky – MŠK Žiar nad  Hronom 3:0 (20,14,23)
Zostava: D. Dorková, L. Michalovičová, K. Pozorová, A. Šímšíková, L. Gajdošová, J. Kučerová,  liberka Z. Snopková (B. Nemečkayová, K.Grófová)
trénerka: Michaela Kleskeňová
Naše ženy vybojovali doma prvé extraligové víťazstvo po bojovnom a zodpovednom výkone. Od začiatku tlačili súpera od siete dobrým podaním, čo bolo pri kvalite hosťujúcich hráčok veľmi dôležité. Vcelku slušnou hrou na sieti i v poli hostky zrejme prekvapili a prvé dva sety pomerne ľahko vyhrali. V treťom sete nastal na našej strane útlm a veĺké problémy nám začala robiť najmä reprezentačná smečiarka Gregušová svojím tvrdým útokom. Dievčatá sa však našťastie spamätali, pomohlo aj striedanie a hoci už prehrávali 18:23, zvýšenou bojovnosťou dokázali zápas dotiahnúť do víťazného konca bez straty setu. Vďaka patrí aj domácim divákom, ktorí vytvorili  v hale výbornú atmosféru. Teraz majú pred sebou ženy veľmi náročný víkend. V piatok privítajú na domácej palubovke družstvo, ktoré s výnimkou posledného ročníka kraľuje ženskej extralige už celé roky a tento rok sa v značnej miere sútreďuje najmä na medzinárodné pohárové zápasy– družstvo Slávie UK Bratislava. V sobotu ráno odcestujú na zápas do Košíc. Ďalší vikend hrajú v Žiline a doma sa opäť predstavia až 12.11.