Prvé víťazstvá volejbalistov v 1.lige

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 2.kolo
STROJÁR MALACKY – STAVBÁR PRIEVIDZA 3:1 (-22,23,23,13) a 3:0 (15,21,23)
STROJÁR: Holka, Janík, Mrázik, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák
V sobotu 17.októbra volejbalisti Strojára Malacky nastúpili na domácej palubovke ŠH Malina proti Prievidzi, ktorá v minulom ročníku obsadila v 1.lige 3.miesto. Malačanom chýbali najskúsenejší hráči Matušek a Kuračka, navyše mladý Janík nastúpil po týždňovej chorobe. Hostia z Prievidze tiež nepricestovali v plnej sile, no napriek tomu získali prvý set. Záhoráci však zabojovali a v dramatických koncovkách vyhrali ďalšie dva sety, čo sa ukázalo rozhodujúce pre ďalší priebeh. Na začiatku štvrtého setu si pri podaní Petroviča vybudovali jasný náskok 8:1 a ten si v pohode udržali do konca.
Vstup do druhého zápasu vyšiel lepšie domácim, od začiatku viedli, v strednej časti odskočili na 17:12, hostia znížili na 15:17, no potom prišiel na podanie Rehák a dopodával do konca. Druhý set bol takisto v réžii Strojárov, ktorí v treťom dejstve poľavili v koncentrácii a v koncovke prehrávali už 21:23. To ich nepoložilo a dokázali otočiť tento nepriaznivý stav. Zápas ukončil esom Janík.

Ďalší zápas odohrajú volejbalisti TJ Strojár v Bratislave proti ŠVK Bílikova a doma nastúpia proti Komárnu v sobotu 7.novembra.