RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Prvé víťazstvá

V posledných rokoch skončili svoju činnosť viaceré basketbalové družstvá TJ Strojár. Hráči a hráčky sa rozpŕchli po vysokých školách po celom svete. Tí, ktorí zostali, sa teraz rozhodli opätovať to, čo im tento šport dal. Niektorí trénujú mladé talenty, iní sa vrátili späť na ihriská.

Niektorí hráči z úspešných ročníkov chlapcov 1992-3 a dievčat 1994-5 sa vlani ako tréneri zapojili do Projektu basketbalovej akadémie, ktorá funguje na siedmich školách v okrese Malacky. Svoje skúsenosti dovzdávajú mladým hráčom. Hráči ročníka 1992-1993 sa dokonca vrátili i späť do hry. Spolu so staršími hráčmi vytvorili družstvo, ktoré už druhý rok hrá Mestskú basketbalovú ligu (MBL). Štartuje tam 16 tímov, z nich sú mnohé veľmi kvalitné, plné bývalých extraligových hráčov.
 
Darí sa aj mládeži. Z minuloročnej basketbalovej akadémie, ktorá bola vlastne prípravkou na prvom stupni ZŠ,  boli vybratí chlapci do družstva minižiakov ročník 2003-2004. Toto družstvo teraz obhajuje farby TJ Strojár Malacky v celoslovenskej súťaži - v západnej oblasti. Do družstva boli vybratí chlapci z Malaciek, Stupavy, Levár, Rohožníka, Gajár a Jakubova. Trénerkou je mladá ambiciózna bývala hračka Ludka Oreská, ktorá minulý rok absolvovala trénerské štúdium na C licenciu na FTVŠ UK Bratislava. Ludka úspešne nadviazala na rodinnú tradíciu Oreských. Jej dedo, otec, krstný, brat a ďalší rodinní príslušníci úspešne reprezentovali Strojár, a to nie len na palubovke. 

Vo výbere je 15 chlapcov, ktorí sa po zápasoch v Galante a v Leviciach prvý krát predstavili na domácej palubovke. Dvakrát tu hostili družstvo bratislavskej Karlovky. Naši chlapci hrali len piaty a šiesty zápas v živote, no i napriek tomu po veľmi bojovnom výkone v oboch zápasoch zvíťazili. Ukázali, že o budúcnosť malackého basketbalu sa nemusíme obávať a že nám tu vyrastajú opäť veľké talenty, ktoré budú reprezentovať nielen Malacky, ale určite i Slovensko, tak ako to dokázali ich starší predchodcovia.

Do Vianoc chlapci odohrajú ešte 6 zápasov, potom sa predstavia na veľkom medzinárodnom turnaji v Plzni (bude tam štartovať 18 družstiev z celej Európy) a po novom roku odohrajú minižiaci Strojáru dva megaturnaje v Prahe a v Berlíne. Mladé talenty hrávajú zápasy na ZŠ Štúrova, kde sa aj 16.novembra uskutoční aj turnaj akadémie. Príďte ich povzbudiť.

 

Text, foto : B. Orth

13.11.2013| Pavol Oreský


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.