23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Prvé víťazstvo Malaciek v sezóne

Strojár Malacky - Slávia Svidník 3:2 (20,-20,23,-26,11)
126 min., 200 divákov
Rozhodovali Bajči a K.Sarka
Malacky: Kobza 5/13, Muráň 10/33, Janík 5/11, Šmahel 13/29, Baran 5/14, Fiala 9/13, libero Podhorný (Petrovič 2/4, Šamulka 1/2, Rehák 15/21), tréner Jozef Schreiber
Svidník: Murčinko, S.Lampart, T.Lampart, Mihaľko, Kseňák, Németh, libero Suchanič (Hančák), tréner Miroslav Blanár

Súboj o prvé extraligové víťazstvo bol poznačený obojstrannou nervozitou, diváci videli veľké množstvo nevynútených chýb. Hráči na oboch stranách bojovali, skóre sa menilo ako na hojdačke, tretí a štvrtý set sa rozhodoval v dramatických koncovkách. Dôležitým momentom bol príchod domáceho smečiara Reháka na začiatku tretieho setu. Na ihrisku zostal až do konca zápasu, ktorý sa rozhodoval až v tajbrejku. V ňom viedol Svidník už 4:1, no strany sa menili už za stavu 8:5 pre domácich, ktorí si náskok udržali až do konca.
Najbližší domáci zápas odohrajú volejbalisti Strojára v stredu 31.10. proti Komjaticiam v prvom kole Slovenského pohára o 19:30 v ŠH Malina. V lige ich čaká ťažký oriešok v podobe Humenného, kam pocestujú v sobotu 3.11.