Extraliga volejbal muži – 3. a 4.kolo nadstavby o 5.-10.miesto

Zápas trval 77 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Szász a Dovičovič.

STROJÁR: Kobza, Vašíček, Petrovič, Janík, P. Šmahel, Procházka (libero Podhorný, Rehák, Šamulka, Holka). Tréner: B. Sládeček.
VŠK:
Rosina, Dedič, Valach, Hrušík, Pastorek, A. Števko (libero M. Čuntala, Dlholucký). Tréner: M. Klučka.

Malačania vstupovali do súboja s Púchovom v dobrej pozícii – po dvoch víťazstvách v Hriňovej a Martine. Púchov mal Malackám čo vracať, v základnej časti u nich prehral. Prvý set priniesol dramatický a vyrovnaný priebeh. Strojár zo začiatku vyhrával, ale potom sa Púchov odtrhol na rozdiel troch bodov. V koncovke ešte nádej pre Malačanov žila, ale hostia nenechali nič na náhodu a získali prvý set. Štart do druhého setu bol pre Malacky ako zo zlého sna. Hosťujúci hráči Pastorek a Hrušík sa rozohrali k skvelému výkonu a Malačania prehrávali po prvom technickom oddychovom čase 3:8. Za tohto stavu bolo enormne ťažké doťahovať nepriaznivý stav a domácim sa to ani nepodarilo. Vlastnými chybami a nedorozumeniami sami hnali súpera k trom bodom. Tretie dejstvo spočiatku vyzeralo vyrovnane a možno sa chvíľami schyľovalo k dráme, bola to však napokon llabutia pieseň zverencov Borisa Sládečka. Púchov zaslúžene vyhral a po zápase netajil svoju veľkú radosť.

M. Klučka:
Pamätali sme si posledný zápas, ktorí sme tu prehrali a chceli sme sa vyvarovať podobných chýb, ako vtedy. Myslím, že hráči splnili do bodky všetko, čo sa dalo – dominovali v obrane, pri podaní, na príjme... Chlapci bojovali, zaslúžene sme vyhrali. Chceme sa dostať čo najvyššie a hrať play off.

B. Sládeček:
Po veľkých hodoch býva bolenie brucha – a my sme tie hody v predchádzajúcich dvoch zápasoch skutočne mali. Chlapci si možno mysleli, že to víťazstvo príde samé. Vôbec však nepodali také výkony ako v Hriňovej a Martine. Navyše sme urobili hrozné kvantum chýb a totálne nám zlyhal príjem.

Jakub Valachovič

ZVOLEN – MALACKY 3:1 (17, 28, -21, 26)
Zápas trval 103 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Malík a Mokrý.

MVK VAV:
Valent 5, Schottert 19, R. Chochoľák 8, Stehlík 20, Nehrer 13, Jakubček 0 (libero Beskydiar, Svetko, P. Pistovič). Tréner: T. Štrajánek.
STROJÁR:
Kobza 6, Janík 11, Rehák 15, Vašíček 9, P. Šmahel 14, Procházka 0 (libero Podhorný, Šamulka, Holka, Petrovič 9). Tréner: B. Sládeček.

Prvý set síce Zvolenčania vyhrali jednoznačne, ale ďalšie už boli vyrovnané. V koncovkách druhého a štvrtého setu nevyužili volejbalisti Malaciek po dva setbaly a tak sa z víťazstva 3:1 nakoniec tešili domáci. Tí po dvoch víťazstvách 3:2 zdolali Záhorák ov aj do tretice v tejto sezóne, ale hostia neboli ďaleko od tajbrejku.