RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Rozhovor s bývalým hráčom Strojára Jurajom Zaťkom

Rozhovor s bývalým hráčom Strojára Jurajom Zaťkom

Ostrava sa so zisku Českého pohára tešila v Liberci, na ktorého pôde vyhrala po veľkom boji 3:2 a prerušila tak sériu troch víťazstiev práve Liberca v tejto súťaži. Na severe Čiech sa ostravskí volejbalisti predstavili v krátkom čase už tretíkrát, pričom predtým dvakrát prehrali v piatich setoch. Tajbrejkové prekliatie tak prelomili v správnom čase.

O stretnutí v Liberci a najmä o vyhliadkach smerom na Levice sme sa porozprávali s kapitánom DHL Ostrava a členom slovenskej reprezentácie, nahrávačom Jurajom Zaťkom, s ktorým do Levíc prídu aj ďalší dvaja Slováci Marek Mikula a Peter Michalovič.

Aké bolo finále Českého pohára v Liberci?
Bol to opäť vyrovnaný zápas a tretíkrát po sebe sme v priebehu pár dní hrali v Liberci tajbrejk. Predtým sme dvakrát ťahali za kratší, teraz sme piaty set jasne vyhrali.

Zápas sa však nevyvíjal pre vás priaznivo....
To nie. Prehrávali sme 1:2 a 17:21, keď som sa dostal na servis a vyrovnali sme na 21:21. Nebola to len zásluha môjho servisu, ale využili sme nevýhodné postavenie súpera.  Zvládli sme aj koncovku a zápas išiel do tajbrejku, ktorý ako som spomínal sme hladko vyhrali.

Finále pohára sa neuskutočnilo na neutrálnej pôde, ale výhodu domáceho prostredia mal Liberec. Prečo tomu tak bolo?
Podľa mojich informácií sa nehralo na jednom mieste aj so ženským finále preto, že Prostějov hrá Ligu majstrov a chcel preto hrať doma. Zväz tak rozhodol, že sa mužské aj ženské finále uskutoční individuálne. Výhodu mal Liberec a je pre nás satisfakciou, že sme tam dokázali vyhrať.

Vďaka triumfu ste si zabezpečili účasť v Česko-Slovenskom pohári, o ktorý sa budúcu stredu prvýkrát v histórii pobijú aj muži. Tešíš sa na tento zápas?
Určite áno. Berieme to prestížne a chceme vyhrať. Pre mňa je to špeciálna motivácia, keďže budeme hrať na Slovensku a proti víťazovi Slovenského pohára a navyše proti tímu z rodného mesta.

Podrobnosti o programe a vstupenkách na Česko-Slovenský pohár nájdete TU

S VKP ste sa stretli v januári v Bratislave na turnaji Memoriál Miroslava Kováčika...Čo očakávaš od duelu v Leviciach?
V súťažnom zápase sme sa ešte nestretli a z duelu v príprave sa vychádzať nedá. Je to nevyspytateľné, sám som zvedavý ako to dopadne. Oproti minulému roku sa ich tím výrazne omladil, ale to isté sa dá povedať aj o nás. Nechajme sa prekvapiť.

Si v kontakte s niekým z chalanov z VKP? Sú tam nejaké hecovačky?
V nedeľu som sa stretol s nahrávačom Tomášom Hollým a bavili sme sa aj o blížiacom sa zápase. Som zvedavý ako to dopadne, teším sa.

Hral si niekedy v Leviciach?
Áno. V roku 2003 sme tam odohrali turnaj pred odchodom na majstrovstvá sveta kadetov. Viem, že hala je relatívne nová a že tam zvykne vládnuť dobrá atmosféra. A na to sa teším.

Čo je podľa teba najlepšou pozvánkou pre divákov v Leviciach?
Veľkým lákadlom je podľa mňa ženský tím Prostějova, ktorý je účastníkom štvrťfinále Ligy majstrov a má kvalitný tím. Mužské finále bude takisto zaujímavé, veď VKP Bratislava je momentálne asi najlepší tím na Slovensku a my hráme na špici českej extraligy. Očakávam aj, že organizácia bude na úrovni, takže sa bude na čo pozerať a verím, že si cestu do haly nájde čo najviac divákov.

Príde sa na teba pozrieť aj rodina, ktorá to bude mať bližšie ako do Ostravy?
Na zápas príde blízka aj vzdialená rodina. Do Ostravy nechodia, takže sa budem snažiť ukázať im v čo najlepšom svetle.

V českej extralige ste momentálne na štvrtom mieste s dvojbodovou stratou na vedúce České Budějovice. Ako si spokojný s pôsobením v lige?
Po excelentom štarte sme sa trocha zasekli a sme momentálne priemer špičky. Všetko sa rozhodne v play-off, kontakt s vedúcimi družstvami sme nestratili.

Je vo vašich silách získať double (pohár, liga)?
Určite áno, veď všetky tímy z čela tabuľky sme dokázali zdolať. Máme síce najmladší tím z top štvorky, ale verím, že vo vyraďovacích bojoch zabojujeme.

KTO JE JURAJ ZAŤKO

  • narodený: 5. júna 1987 v Bratislave
  • post: nahrávač
  • výška: 191 cm
  • kluby: do roku 2002 AŠK Inter Bratislava, 2003 STU Bratislava, 2004-2005 Malacky, 2005-? Ostrava
  • úspechy: s Ostravou striebro a bronz, víťaz Európskej ligy 2008, 9.-13. miesto v Lige majstrov s Ostravou (2006/2007)
  • reprezentácia: účastník ME 2009 v Turecku, dvojnásobný účastník Final Four Európskej ligy (2008 a 2009), 8. miesto na MS kadetov v Alžírsku, 13. miesto na MS kadetov v Thajsku, 4. miesto na ME kadetov v Lotyšsku (Riga), 8. miesto na ME juniorov v Rusku (Kazaň)

Zdroj: Filip Hudec, SVF

18.02.2010| Dušan Rusnák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.