1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 12.kolo
VKP BRATISLAVA „B“ - STROJÁR MALACKY 3:1 (-17,17,19,22) a 3:2 (21,23,-20,-12,8)
STROJÁR:
Rusňák, Šamulka, Petrovič, Rehák, Lapin, Šmahel (Weis, Lipták)
Malačania odohrali v Bratislave dve vyrovnané stretnutia. V úvode prvého dokonca vyhrali prvý set, potom však domácim začala vychádzať rýchla hra do hlavného kolíka a stretnutie otočili. Záhoráci si mohli vynútiť tajbrejk, vo štvrtom sete viedli 20:16, no odvtedy dali už len dva body a bolo po zápase.
V druhom zápase po prehratom prvom sete prešiel Šamulka na nahrávku a Rusňák na libero. Po ďalšom prehratom sete sa dostal na ihrisko aj blokár Lipták a volejbalistom Strojára sa začalo dariť, vo štvrtom sete dokonca mladíkov VKP zmietli pomerom 25:12. Úvod do rozhodujúceho 5.setu im však nevyšiel, domáci si vytvorili náskok, ktorý v koncovke ešte zveľadili a zaznamenali ďalšie víťazstvo. Vysokú úroveň stretnutia pochválil aj skúsený tréner Igor Prieložný, ktorý sa bol pozrieť na svojho syna v drese VKP.

Najbližší víkend majú volejbalisti voľno, v sobotu sa však uskutoční výročná členská schôdza a po nej vyhlásenie volejbalistov roka za rok 2010.