RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Seminár karate v Malackách s veľkou účasťou

Seminár karate v Malackách s veľkou účasťou

V sobotu 12.5. 2018 sa uskutočnil v Malackách seminár v karate Goju ryu  Seiwakai, ktorý zorganizoval náš karate klub TJ Strojár Malacky. Seminár viedol náš učiteľ - svetové meno karate - Kyoshi Dr. Rastislav Mráz, 7.Dan JKF Gojukai a zároveň prezident Goju ryu Karate-do Seiwa Kai JKF Slovensko.

Do Malaciek dorazilo veľké množstvo karatistov-trénerov a vedúcich klubov-nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska. Na prvom tréningu sa Shihan R. Mráz venoval základnej technike, konkrétne zuki (údery) a geri (kopy). Vysvetlil a ukázal, ako správne udierať a kopať, aby bol účinok techník v reálnom boji čo najefektívnejší. Druhý tréning bol zameraný najmä na majstrovskú kata Shisochin, jej správne prevedenie a bunkai (využitie techník v sebaobrane). Shihan R. Mráz nám ukázal aj rozdiel v samotnej bunkai. Poznáme základné, ale i vyššie bunkai, ktoré skrýva mnoho deštrukčných techník v rámci sebaobrany, potrebných pri napadnutí viacerými útočníkmi.


Celý seminár bol vedený duchu bu-jutsu (umenie bojovníka). Všetky techniky, ktoré nám  predviedol, boli maximálne precízne prevedené, s najväčšou funkčnosťou aj v reálnom boji.

Ďakujeme Shihanovi Mrázovi za perfektný seminár, kde nám pomohol ukázať nielen cestu, ale aj kroky, ako sa po nej vydať. Teraz je len na nás, aby sme ju nasledovali.

 

Text:

Štefan Polák

Ivan Sivák

 


 

16.05.2018| Ivan Sivák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.