24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Slováci predviedli skvelý comeback a zdolali Chorvátsko 3:2!

Obrovská dráma! Slovenskí volejbaloví kadeti predviedli vo svojom druhom zápase v kvalifikácii ME v Bardejove neuveriteľný obrat a zdolali Chorvátsko 3:2. Zverenci trénera Ivana Hiadlovského prehrávali 1:2 a 13:21! a boli kúsok od prehry.

Veľmi nepriaznivý stav však dokázali otočiť a vynútili si rozhodujúci tajbrejk, v ktorom vyhrali 15:12. Dramatický duel trval vyše dvoch hodín. Mladí Slováci tak ostali stále v hre o postup na európsky šampionát do Rotterdamu, kam postúpia prvé dva tímy.

Chorvátsko - Slovensko 2:3 (21, -18, 23, -23, -12)
114 min, rozhodovali: Szabo (Rum.) a Metsdagh (Belg.), 700 divákov
Zostava SR: Palgut, Prieložný, Lízala, Hovorka, Mlynarčík, Kuchárik, libero Hlubocký (Mrázik)

Slováci nezačali zápas dobre. Chorváti pôsobili od začiatku istejším dojmom a vybudovali si vedenie 16:10. Za tohto stavu vystriedal tréner Ivan Hiadlovský Mrázika za Prieložného a Slovákom sa podarilo stiahnuť na 13:16. V závere setu však už nedokázali náskok Chorvátov eliminovať a prehrali ho 21:25.

V druhom sete domáci hráči dominovali, smečiari Lízala s Hovorkom a diagonálny hráč Kuchárik sa čoraz viac presadzovali a Slováci vyhrali druhý set 25:18. Pohodu z druhého dejstva previedli slovenskí hráči aj do úvodu tretieho setu, viedli už 5:2 a zdalo sa, že sa vezú na víťaznej vlne. Od stavu 9:9 však začali kopiť chyby, nefungoval príjem a presadiť sa nevedeli ani smečiari. Po druhom technickom timeoute odskočili Chorváti na 18:16 a tesné vedenie udržali až do konca setu.

Dominancia Chorvátov pokračovala aj vo štvrtom sete. Mladí Slováci nevedeli nájsť účinnú zbraň na zastavenie Chorvátov a pod tlakom veľkej zodpovednosti robili individuálne chyby. Hostia viedli 17:11 a neskôr dokonca 21:13! Takmer stratený zápas však vo výbornej atmosfére dokázali mladí Slováci obrovskou bojovnosťou otočiť. Pri podaní Mrázika znížili na 19:21, potom získali bod Chorváti, ale pri servise nahrávača Palguta otočili Slováci na 24:22 a vyhrali štvrtý set.

Rozhodujúci tajbrejk bol nemenej dramatický. Lepšie začali naši, viedli 2:0, ale potom Chorváti vyrovnali a dostali sa dokonca do vedenia 6:3. Slovákov hnali dopredu diváci a skvelý speaker. Podarilo sa im vyrovnať a za stavu 8:8 získali štyri body po sebe a vedenie si už nenechali ujsť. Druhý mečbol v zápase premenil smečiar Milan Lízala a korunoval tak svoj výborný výkon.

"Potvrdili sa moje slová, že to bude ťažký zápas. Úprimne som však nečakal, že to bude až taká dráma. Veľmi si cením, že v množstve negatívnych vecí v našej hre sme dokázali otočiť štvrtý set z kritického stavu 13:21 a že sme dotiahli obrat až do konca. Svedčí to o tom, že družstvo má morálnu silu na vysokej úrovni," povedal tréner Ivan Hiadlovský.

"Víťazstvo sme mali na dosah. Zápas sme si prehrali vo svojich hlavách. Dnes sa ukázalo, že vo volejbale je všetko možné," povedal tréner Chorvátov Zvonimir Bogdanovič.