24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.

Slovenský pohár: Malacky do ďalšieho kola aj napriek prehre v odvete

ŠK Komjatice - TJ Strojár Malacky 3:2 (26, 21, -23, -17, 11), prvý zápas 0:3, postupujú Malacky
Zostava: Kuračka, Baran, Šamulka, Petrovič, Rehák, Haba, libero Podhorný (Rusňák, Šmahel, Fiala, Kobza)
Tréner: Jozef Schreiber

Kvôli študijným povinnostiam necestovali na zápas Janík a Muráň, Kobza s Podhorným zase kvôli pracovným povinnostiam pricestovali až počas prvého setu, takže Záhoráci nastúpili bez libera a v improvizovanej zostave. Prvý set sa rozhodoval až v dramatickej koncovke, ktorú vyhrali bojovnejší domáci. To poznačilo priebeh ďalšieho setu, v ktorom Malacky prehrávali už 14:22, potom nastúpil už aj kapitán Fiala a Šmahel, čo pomohlo skorigovať výsledok na 21:25, čo prakticky znamenalo postup, lebo posledný set by museli Malacky vysoko prehrať. Od tretieho setu nastúpil na nahrávku Kobza a Malacky začali hrať konečne aj s liberom, podarilo sa vyrovnať na 2:2, no na začiatku 5.setu si vybral slabšiu chvíľku na útoku dovtedy spoľahlivý Petrovič, domáci viedli už 5:1, Záhorákom sa podarilo znížiť ešte na 11:12, ale to bolo z ich strany všetko.

Napriek prehre postupuje Strojár do štvrťfinále pohára, kde narazí na VKP Bratislava, prvý zápas je na programe v nedeľu 2.12. v Bratislava a odveta v stredu 5.decembra v Malackách.