RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Strategické spojenie hádzanárov na Záhorí

Strategické spojenie hádzanárov na Záhorí

Po predstavení úvah o rozvoji hádzanej v našom hádzanárskom klube v predošlých sezónach sa začali na konci tej predchádzajúcej rysovať konkrétne kroky k ich naplneniu. Výbor HO v rámci úvah o rozvoji hádzanej u nás načrtol smer nielen pre spojenie mládežníckych družstiev ale aj koncepciu skvalitnenia podmienok pre všetkých hráčov v rámci regiónu Záhorie. 

Myšlienka silnej "záhoráckej" hádzanej s podmienkami, ktoré pritiahnu kvalitu a tiež naštartujú rozvoj hráčskej základne tak dostáva konkrétnejšie kontúry – HC Tatran Stupava-TJ Strojár Malacky. Predpokladom úspechu projektu  je samozrejme spolupráca oboch klubov, vzájomné obohacovanie sa  a tiež dôvera predstaviteľov klubov navzájom. Projekt spojenia družstiev sa naštartoval spoločnými družstvami dorastencov (starších aj mladších ) a tiež dorasteniek (starších aj mladších ). Takto sa malacké nádeje ocitli v spoločnosti najkvalitnejších slovenských klubov v celoslovenskej dorasteneckej lige.

O niektorých výsledkoch z prvých dvoch kôl dorasteneckých zápasov sme informovali aj prostredníctvom tejto stránky. Sme presvedčení, že takýto spoločný projekt dvoch silných hádzanárskych klubov prinesie konkurenciu „zabehnutým“ klubom na Slovensku. Dorastenci a dorastenky na Záhorí si tak zahrajú kvalitnú súťaž a ukážu čo sa pod vedením trénerov v Malackách a v Stupave naučili. Zabezpečenie trénerov je v oboch dorasteneckých družstvách  úlohou oboch klubov. Aktuálne pôsobia pri starších aj mladších dorastencoch z Malaciek Róbert Baláž a zo Stupavy Rudolf Draškovič. Pri družstvách dorasteniek sú zo strany Stupavy Roman Vigh, Ľuboš Bašti a z Malaciek im vypomáhajú Peter Kuklovský a  Dušan Šuster.

Držme spoločne palce naším hádzanárskym nádejam a tiež projektu vytvorenia silného hádzanárskeho zázemia v regióne Záhorie.

26.09.2015| Tomáš Baláž


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.