Strojár Malacky napriek výhre nad Nitrou nakoniec na 8.mieste

Strojár Malacky – Ekonóm SPU Nitra 3:0 (20, 21, 25)
Malacky: Kobza (kapitán), Muráň, Haba, Janík, Šmahel, Baran, Rusnák (libero)
Nitra: Csápa, Ťapušík, Vavro, Száraz (kapitán), Krajčík, J. Hukel, Miček (libero)
Striedali: Valent, Kubš, M. Hukel
Rozhodovali: M. Sarka, Švára
50 divákov
80 minút

Malacky nastúpili na posledný zápas v extralige. Proti Nitre sa mali ešte pokúsiť vybojovať konečné siedme miesto v tabuľke. Pripomeňme si však, že Malačania v Nitre prehrali 0:3 a pokiaľ pomýšľali na víťazstvo v tomto dvojzápase, museli hostí poraziť rovnakým výsledkom a nedovoliť im uhrať viac, ako 55 bodov. Že to nebude také jednoduché nasvedčovali i úvodné minúty, v ktorých mal síce Strojár prevahu, ale Nitra sa držala ako kliešť. Malacky v ešte stále nekompletnej základnej zostave často chybili, čo hosťom hralo do karát. Predsa však domáci hráči získali prvý set. V druhom dejstve začali lepšie hostia, no Malačania dotiahli na 7:7 a od tohto stavu sa chopili taktovky. Druhý set vyhrali, no Nitrania už vtedy mali na konte 41 bodov. V treťom sete sa až do záveru Malacky trápili a keď Nitrania dosiahli 56 bod, bolo všetko jasné. Domáci predsa prejavili chuť po víťazstve a napokon vyhrali i tretí set v pomere 27:25. Malacky sa tak rozlúčili s uplynulým ročníkom víťazstvom a ôsmym miestom. Zároveň sa s domácim tímom rozlúčil veterán a stabilný blokár Milan Haba, pre ktorého to bol posledný zápas.

Hlasy trénerov:
Ľuboslav Šalata (Nitra)

Do Malaciek sme prišli jednoznačne vyhrať. Žiaľ nie všetci, sme chceli najmä my, tréneri, až potom hráči. Volejbal je kolektívny šport a keď k určitému cieľu ako kolektív nepristúpime, tak sa potom nedá dobre hrať. Dnes to bolo celé o prístupe, o bojovnosti, o nasadení, o agresivite...

Jozef Schreiber (Malacky)

So súťažou sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom a podaril sa. Škoda, že sme v Nitre neuhrali viac, ako len 55 bodov, boli by sme v lepšej východiskovej situácii. V oboch zápasoch sme neboli kompletní, mnoho hráčov bolo zranených alebo chorých. Dnes to tiež z našej strany nebol ktovieaký výkon, hodnotil by som to tak na 70 percent. Slabo sme podávali a taktiež na blokoch to nebolo ono.