RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Svidník už nám dýcha na chrbát

Deväťčlenná extraliga volejbalistov, z ktorej pri nepárnom počte priamo nevypadne nikto, ponúka zaujímavý paradox. Po tom, ako si nedeľňajším víťazstvom nad Svidníkom 3:2 Zvolenčania definitívne zabezpečili postup do play-off (k siedmej priečke im v podstate stačí v zostávajúcich troch dueloch raz vyhrať), balansujú na hrane medzi bojom o titul a o záchranu dva tímy. Malacky posledné dva zápasy prehrali, a tak im nováčik zo Svidníka znova dýcha na chrbát.

Východniari „ožili“ po sobotňajšom víťazstve 3:0 na Záhorí, na ďalšie prekvapenie siahali v nedeľu vo Zvolene, ale v tajbrejku od stavu 12:12 už nebodovali.

Škoda, prípadné víťazstvo vo Zvolene mohlo byť povestnou čerešničkou na torte. Podstatné však bolo pre nás uspieť v Malackách, s ktorými sa stíhame v tabuľke. Získavame predvianočnú fazónu. Ak by sme aj v domácich stretnutiach podávali také výkony, ako uplynulý víkend na palubovkách súperov, pohľad na tabuľku mohol byť pre nás veselší,“ poznamenal tréner Svidníčanov Miroslav Blanár.

Ten má po zápase pri Hrone ťažké srdce na hlavného rozhodcu Fedora Hnáta. „Nebola to moja prvá zlá skúsenosť s ním. Neviem, či sme mu nesympatickí... Svojimi spornými verdiktami dostal do stresu a rozhádzal oba tímy na ihrisku. V tajbrejku odpískal proti nám dve-tri lopty, na to sa nezabúda,“ dodal.

Blanárovi je jasné, kadiaľ vedie cesta do play-off. „S Malackami absolvujeme ešte dve stretnutia, musíme v nich byť stopercentí. Najbližšie hráme dvakrát za sebou doma. V týchto stretnutiach sa ukáže, či o umiestení na ôsmej a deviatej priečke rozhodne až posledný zápas na Záhorí. V každom prípade by bolo pre nás veľké nešťastie, keby sme museli hrať baráž o záchranu s niektorým z prvoligistov. Na ňu bude totiž extraligista musieť čakať dva a pol mesiaca do polovice mája. Udržať mužstvo a motivovať ho dovtedy bude veľmi ťažké,“ zdôraznil Blanár.

Malacky bez dvoch opôr základnej zostavy nahrávača Juraja Kobzu (odišiel na dlhšiu súkromnú dovolenku do Brazílie) a blokára Petra Fialu (43-ročný matador hosťuje vo VKP Bratislava) prehrali posledné dva zápasy a ich trojbodový náskok pred Svidníkom sa scvrkol.

TABUĽKA SKUPINY O 7. - 9. MIESTO

7. Zvolen 17 8 9 32:36 25
8. Malacky 16 5 11 22:38 21
9. Svidník 17 3 14 22:44 20

ČO ICH ČAKÁ VO FEBRUÁRI

SVIDNÍK

  • 9. DOMA MALACKY
  • 16. DOMA ZVOLEN
  • 23. VONKU MALACKY

MALACKY

  • 3. DOMA ZVOLEN
  • 9. VO SVIDNÍKU
  • 17. VO ZVOLENE
  • 23. DOMA SVIDNÍK

PAVOL KUBIŠ

FOTO ARCHÍV

29.01.2008| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.