Hlasovalo 19888 ľudí.

TJ Strojár Malacky B na turnaji v Dunajskej Strede

TJ Strojár Malacky : Sokol Cífer

38:16 (15:8)

Hádzanári TJ Strojár Malacky „B“ sa predstavili 27.2.2010 na turnaji, ktorého usporiadateľom bola Dunajská Streda.

Malacky nastúpili na prvý zápas proti Sokolu Cífer. Vďaka dobrej obrane a rýchlym protiútokom si malackí hádzanári od prvých minút budovali náskok. Hrali uvoľnene a počas celého zápasu si udržiavali štvorgólové vedenie. To mohlo byť výraznejšie, keby sa niektoré šance premieňali zodpovednejšie. Nakoniec však odchádzalo „Béčko“ za stavu 15:8. V druhom polčase začali hrať Malacky zodpovednejšie a rýchlymi protiútokmi zveľaďovali svoj náskok. Cíferčania, ktorí mali v nohách zápas s Dunajskou Stredou sa nedokázali rýchlo vracať do obrany a tak po zápase svietil na ukazovateli skóre stav 38:16.

Zostava:

M. Kuklovský, D. Pavlík – brankári, I. Oslej 8, V. Pavlík 4, R. Baláž 7, P. Bízek 3, S. Cabadaj 5, T. Baláž 2, A. Dobrovodský 3, A. Škoda 5, R. Spuchlák 1

Tréner: V. Valachovič

TJ Strojár Malacky : DAC Dunajská Streda

33:24 (15:12)

Na druhý zápas nastúpili Malacky zhruba po 15min pauze proti domácej Dunajskej Strede. Tá porazila Cífer o 10 gólov a mohla si šetriť sily na Strojár Malacky.

Domáci začali nebojácne, ale celý prvý polčas museli doťahovať náskok súpera. Malacky si stále udržiavali 3.gólový náskok. Ten nenarástol, lebo Malačania si vylámali zuby na domácom brankárovi a už nemali evidentne toľko rýchlych protiútokov ako v predchádzajúcom zápase. Polčasový výsledok bol 15:12 v prospech Malaciek.

Druhý polčas bol vyrovnaný do 10 min. Za stavu 19:16 si zobral tréner Valachovič oddychový čas a pripomenul svojim zverencom, že súper sa sám neporazí. Dunajská v tejto chvíli cítila možnosť otočiť vývoj stretnutia. Po oddychovom čase zapli Malacky na vyššie obrátky, začali hrať bojovnejšie a postupne začali zvyšovať svoje skóre. Zápas nakoniec skončil 33:24 a Malacky sa mohli tešiť z víťazstva na turnaji, ktorí prebiehal v príjemnej atmosfére.