RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.    

Odber noviniek

Tri dni MorSka

Tri dni MorSka

Riaditeľ pretekov, Igor, vybral trasu ako kombináciu troch druhov cyklistických etáp:
1. zvlnená s horským dojazdom na Veľkej Javorine
2. klasikárska s mierne horským dojazdom v Zlatníckej doline
3. rovinatá s dojazdom na rovine v Malackách

29.8.2013 sa na štart v Malackách postavilo 10 cykloturistov s "plnou poľnou" - Maroš, Ivana, Anička, Luďo, Igor, Vlado, Jozef, Mário, Ferino a po prvýkrát sa podarilo zabezpečiť aj zahraničného pretekára - Johna z Veľkej Británie. Cesta bola namáhavá, ale pri vhodne zvolených oddychových bodoch sa dalo ušetriť trochu síl na záverečný útok na Javorinu. Výstup nám skomplikoval silný dážď cca 2km pred cieľom. Našťastie domáci zakúrili, tak sme sa zohriali a uschlo nám aj oblečenie.

V piatok sme sa presúvali cez Moravu do Skalice. Najskôr pekný zjazd z Javoriny, potom mierne "hupáky" do Květnej a nástup na 3km stúpanie. Odmenou bol nádherný zjazd. Aj keď s kapsami, ale bez použitia bŕzd. Potom sme sa presunuli cez Veselí, Strážnicu a Sudoměřice opäť na slovenskú pôdu do Skalice. Večer nás čakali v Zlatníckej doline pečené kolená.

V sobotu po raňajkách v Bille sme sa vybrali cez Holíč na českú stranu. V Hodoníne sme sa vydali nádhernou cestou do Lanžhotu. Čo čert nechcel, natrafili sme na miestneho hlupáka, čo nás chcel autom pozrážať. Keďže bol ešte aj drzý, tak vyfasoval čo mu patrilo. Po tejto nechutnej epizóde sme boli dosť rozladení, ale dobrý obed v hoteli Podlužan nám vrátil dobrú náladu. A tak padlo rozhodnutie pokračovať na Pohansko a Rakúsko. Na Slovensko sme sa vrátili cez Hohenau - Moravský Svätý Ján. Tu sme si na zrekonštruovanom odpočívadle dali prestávku. A potom po cykloceste prišli až do cieľa v Malackách.

Aj napriek dažďu, šialenému českému motoristovi a pádu sme sa zhodli, že to boli vydarené preteky.

Štatistika: 265km, 2400 nastúpaných metrov, 2 defekty 

01.09.2013| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.