24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Úspech Malačanov na 52.volejbalovej Dřevěnici

V sobotu 13.8. sa B-družstvo volejbalistov Strojára Malacky zúčastnilo 52.ročníka legendárneho antukového turnaja v českej dedinke Dřevěnice a dosiahlo veľmi pekný úspech, keď skončilo na 2.mieste z celkového počtu 68 družstiev. Hralo sa od skorého rána a turnaj vrcholil večer okolo desiatej pri umelom osvetlení a pred zrakmi asi 300 divákov. Na ceste do finále Malačania nestratili ani set a aj v ňom mali na dosah víťazstvo - po vyhratom prvom sete prišiel útlm, z ktorého sa prebudili až v rozhodujúcom treťom sete za stavu 12:14. Zásluhou výborných blokov otočili na 15:14, smečiar Baran mal dokonca na ruke víťaznú loptu, no súper z Chomutova zázračným zákrokom v poli loptu zachránil a získal pre seba. Rozhodujúci set Záhoráci nakoniec prehrali 17:19, no potlesk divákov za predvedené volejbalové divadlo patril aj im.
Malacky reprezentovali: Ľ.Kuračka, V.Kuračka, I.Matušek, D.Baran, D.Janeček, P.Petrovič, libero D.Rusňák a T.Rehák
Najmä pre mladých hráčov to bola veľká škola a zážitok, ktorý by ich mal motivovať v príprave na ďalšiu extraligovú sezónu.