23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Úspešný víkend našich basketbalistiek.

Úspešný víkend našich basketbalistiek

Uplynulý víkend odohrali malacké basketbalistky dva zápasy proti súperkám z východného Slovenska. Sobotňajší zápas s Rožňavou bol pre nás bez favorita, nakoľko sme výsledky súperiek poznali. Napriek tomu sme nastupovali do zápasu s rešpektom, pretože sme sa s týmto družstvom ešte nikdy nestretli. Zo začiatku začali hrať naše dievčatá dobre. Využívali sme hlavne našu pivotku Petru Rychtarčíkovú pod košom. Do druhého polčasu sme vstupovali s trinásť bodovým vedením. V tom momente sa však naše dievčatá zrejme uspokojili a poľavili z nasadenia z prvého polčasu. Súper to vycítil a postupne sťahoval náskok aj zásluhou ich celoplošnej obrany z ktorej pramenili naše chyby. Pár minút pred koncom bol zrazu rozdiel len štvorbodový a zo zápasu bola veľká dráma, ktorá našim dievčatám evidentne zväzovala ruky. Nakoniec síce baby koncovku zvládli a vydreli si víťazstvo o 7 bodov, ale určite odchádzali zo zápasu s tým, že nemôžme počas hry poľaviť ani na chvíľu, lebo by sa nám to mohlo vypomstiť.

V nedeľu sme nastúpili oproti evidentne silnejšiemu súperovi z Michaloviec, ktorý disponoval hlavne najlepšou strelkyňou v celoslovenskej kadetskej súťaži a hlavne mali oveľa vyššiu zostavu, ako náš sobotňajší súper. Pochopiteľne sme išli do zápasu s túžbou uhrať za víkend dve víťazstvá. Zápas sa však od začiatku nevyvíjal podľa našich predstáv. Proti ich vyšším hráčkam sme sa pod košom veľmi ťažko presadzovali, naopak ich najlepšia hráčka si z našej obrany robila doslova trhací kalendár. Keď začala druhá štvrtina, súperky nás v priebehu štyroch minút zasypali štrnásť bodovou šnúrou. Bola štrnásta minúta zápasu. Michalovce vyhrávali o dvadsať bodov a naše baby vyzerali, že je po zápase. V tom momente sa však stali dve podstatné veci. Naše súperky ubrali z tempa a hlavne my sme sa nezlomili, čo je asi prelomový moment tohto družstva a naša rozohrávačka Lucia Kurová zrazu začal súkať jeden kôš za druhým. Obraz hry sa výrazne vyrovnal a my sme zásluhou zmenenej obrany a kolektívnej hry bod po bodíku náskok súperiek sťahovali. Pred poslednou štvrtinou bol stav 47:47 a zápas začínal odznova. Prvých päť minút sa bojovalo o každý centimeter ihriska a stav bol stále vyrovnaný 54:54. V tom momente sa však stalo niečo neuveriteľné. Naše hráčky po oddychovom čase zvýšili nasadenie v obrane aj v útoku a zrazu nedali svojim súperkám šancu ani len pomýšľať nad víťazstvom. Z agresívnej obrany sme zrazu zakončovali jeden rýchli protiútok za druhým a keď sme dokázali ešte strieľať aj za tri body, tak súper zložil zbrane. Po záverečnom hvizde bol na tabuli stav 76:59. Za posledných päť minút sme podali perfektný kolektívny výkon, za ktorý treba špeciálne vychváliť každú jednu babu na ihrisku. Každá z nich sa dokázala aj strelecky presadiť. Hlavne po celom víkende nezdaru sa prebrala Vanda Kobzová a v tomto úseku hry dala trinásť bodov. Súperky sme v tomto časovom úseku rozdrvili 22:4. Na to už jednoducho nedokázali Michalovce odpovedať a bolo rozhodnuté.

Bol to pre naše dievčatá nesmierne dôležitý zápas, hlavne preto, že ho dokázali otočiť o 37 bodov. Myslím, že po zápase boli naše baby úplne vyšťavené. Vyšťavené ale šťastné. To je to najdôležitejšie. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Dokonca dve víťazstvá za víkend. Našim dievčatám gratulujem a prajem im, aby sa im podarili podobné výkony aj v ďalších zápasoch.