V Nitre ani set, ťažká pozícia v odvete...

Ekonóm SPU Nitra - Strojár Malacky 3:0 (23,14,19)

Zostava Malacky: Kobza, Rehák, Janík, Šmahel, Baran, Haba (libero Rusňák)
Tréner: Jozef Schreiber

Strojári vycestovali na zápas len s osmičkou hráčov bez zranených Kuračku, Petroviča, Muráňa a Podhorného, napriek tomu si však na Nitru verili, nakoľko s ňou neprehrali už skoro rok. Už od začiatku bolo jasné, že v tomto zápase uspeje družstvo, ktoré spraví menej vlastných chýb. Vyrovnaný prvý set získali pre seba v koncovke šťastnejší domáci. V druhom sete bol stav vyrovnaný až do stavu 12:12, potom začali problémy Záhorákov s príjmom podania, Nitrania odskočili na 15:12, Malacky ešte znížili na 13:15, no na podanie prišiel Jakub Hukel a zrazu bolo 23:13 pre Nitru, ktorá set v pohode dotiahla do úspešného konca. Zverenci trénera Schreibera sa z tohto šoku už nespamätali a v treťom sete sa nezmohli na väčší odpor.
Ak chcú pomýšľať na 7.miesto, v domácej odvete, ktorá je na programe v sobotu 26.apríla o 18:30 v ŠH Malina, musia vyhrať 3:0 na sety a nesmú dovoliť Nitre uhrať viac ako 55 bodov.