RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

V Nitre sa uskutočnili výbery talentov aj za účasti Malačaniek

Kristína Šnegoňová, Katarína Körmendyová a Monika Šimková sa dnes zúčastnili výberu do reprezentačného družsta kadetiek roč. 98-99. Na výbere sa zúčastnilo 54 dievčat a naše baby určite patrili do tej lepšej polovice... Za snahu a odhodlanie si zaslúžia veľkú pochvalu... Skvelá reprezentácia nášho klubu baby.... Dakujeme...

"Cieľom výberov je zmapovanie na akej úrovni pripravenosti sú naše mládežnícke talenty. Z týchto hráčov a hráčok sa postupne bude formovať kadetská reprezentácia, ktorú o dva roky čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy. Samozrejme, že za ten čas môže vyskočiť aj iný hráč, alebo hráčka a neznamená to, že je okruh adeptov na reprezentačný dres uzavretý. V najbližších dňoch oznámime aj mená trénerov našich nových kadetských reprezentácií," povedal koordinátor mládeže SVF Jozef Mihalco.

Výber dievčat sa uskutočnil 19. februára v Nitre. "Celkovo sme dostali takmer 80 prihlášok, z čoho sme vybrali 60 a na výber ich prišlo 54. Hráčky boli väčšinou z družstiev, ktoré nehrajú najvyššiu kadetskú súťaž a sme radi, že sme si urobili prehľad najmä o hráčkach z východu, ktoré vidíme počas sezóny menej. Pocitovo sa mi zdá, že tento výber bol o niečo lepší ako pred rokom a na každom poste boli veľmi zaujímavé typy. Zhruba o dva až tri týždne chceme urobiť už aj s novým trénerom kadetskej reprezentácie prvý zraz, ktorý by sa mal uskutočniť v Nitre a mal by trvať dva až tri dni. Kvalifikácia je síce až o dva roky, ale ak chceme byť úspešní, musíme s budúcimi reprezentantkami pracovať už teraz," povedal tréner súčasnej reprezentácie kadetiek i COP Nitra Ondrej Spišák.

D (54) – VK Doprastav Bilíkova Bratislava, Slávia EU Bratislava, MŠK Žiar nad Hronom, MVK Stropkov, ŠK Brusno, ŠK Komenského Svidník, ŠK ŽU Žilina, ŠKM Liptovský Hrádok, VK Chemes Humenné, VK Iskra Hnúšťa, SVM Senica, AC Uniza Žilina, 1. VK Púchov, VK Slávia TU Košice, VK Spišská Nová Ves, VK Studienka, VK Tajovského Senec, VKM Piešťany, VO TJ Strojár Malacky, VTC Pezinok, ZŠ Bzince pod Javorinou, ZŠ Streda nad Bodrogom, Palas VK Levice.

Zdroj: Filip Hudec, SVF

22.02.2013| Matej Haringa
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.