24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

V Prešove len jeden vyrovnaný set

Ani ôsmy útok na prvé extraligové víťazstvo svidníckemu nováčikovi nevyšiel. V stretnutí 10. kola najvyššej mužskej súťaže sa síce zverenci trénera Miroslava Blanára vrátili do hry a z nepriaznivého stavu 0:2 na sety dotiahli duel do tajbrejku, v ňom ale opäť dominovala Nitra, ktorá tak zvýšila svoj odstup pred úplným dnom tabuľky. V čele tabuľky sa ocitol Prešov, ktorý sa príliš nemusel lopotiť s Malackami (3:0) a využil voľný žreb Humenného. Po triumfe Púchova nad Zvolenom (3:1) vznikla za prvou trojkou už výrazná trojbodová medzera.

VK PU Prešov - VO TJ Strojár Malacky 3:0 (9, 23, 16)
58 min, rozhodcovia: Mokrý a Hnát, 100 divákov.
PU: Maroš Sopko 4, Kapraľ 5, Škvarek 6, Javorčík 13, Martin Sopko ml. 7, Rajduga 11 - libero Barlík (Hudák, Mikita 2, Varchola)
Strojár: Kobza 5, Fiala 8, Janík 3, Baran, Šmahel 7, Muráň 8 - libero Podhorný (Rehák, Petrovič 1)

Malacky prišli do Prešova s povesťou družstva, ktoré vie potrápiť favoritov, napokon však toho pri Toryse veľa neukázali. V prvom sete Prešov vytiahol svoju tradičnú zbraň - účinný servis, ktorým úplne rozvrátil prihrávku hostí. Od začiatku mali domáci priebeh pevne v rukách (7:1, 14:3, 19:7), a keďže hrali s chuťou a naplno až do konca, nepustili súpera ani cez desiatku bodov. Vyskoškoláci pritom nechali na lavičke troch hráčov stabilného základu, Maroš Sopko, Kapraľ a Rajduga sa však ponúknutej šance chytili, ako sa patrí. V druhom sete sa hostia predsa len ako-tak skonsolidovali, bolo 1:3, 7:9, neskôr však už 14:12. Od stavu 15:13 prišla pri podaní Škvareka prešovská séria na 21:13 a zdalo sa, že set je „vybavený“. Hostia ešte zabojovali, využili slabšie domáce chvíle na prihrávke i v útoku a postupne sa doťahovali. Malackám slúži ku cti, že dokázali dokonca vyrovnať na 23:23, koncovku však obstaral útok Martina Sopka cez hosťujúci blok a striedajúci Mikita, ktorý zablokoval smeč Muráňa. V treťom dejstve sa na ruky domácich vrátila pohoda, zároveň trestali aj chyby Záhorákov. Tí sa držali do stavu 12:10, potom však prišli série ťažkých podaní VK PU a definitívna poistka ôsmeho víťazstva vysokoškolákov v sezóne, na ktoré sa príliš nenarobili.

zdroj: svf.sk