RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

V Ústí ako taký prívesok: Smečiar Malaciek DALIBOR BARAN pobudol v Česku iba dva mesiace

Z košiara malackých volejbalistov, ktorí v minulom ročníku extraligy obsadili šiestu priečku, odišli do Česka pred novou sezónou skúšať šťastie hneď dvaja hráči z úspešnej zostavy Strojára. Kým reprezentačný nahrávač Juraj Zaťko sa v Ostrave uchytil, anabáza smečiara Dalibora Barana v Ústí nad Labem sa skončila po dvoch mesiacoch. Napriek tomu, že ho Severočesi angažovali ako perspektívneho i lacného hráča.

Žiaľ, nebol som lepší ako domáci volejbalisti. Nemám ešte toľko nahraté, ostatní smečiari boli predsa len komplexnejší hráči,“ hovorí realisticky 24-ročný Baran, ktorý už v pondelok vo svojom materskom klube trénoval. V Ústí bol štvrtým smečiarom, veľa príležitostí nedostával. V siedmich zápasoch ho tréner Michal Nekola vypustil na palubovku iba raz - na podanie. Chvíľami mal pocit, že je v klube iba príveskom. „Brali ma ako dvanásteho hráča, keď sa však z Belgicka predčasne vrátil Jan Bolehovský, nezostalo miesto pre mňa. Aj keď som bol z toho smutný, s Ústí nad Labem sme sa rozlúčili korektne, vyplatili ma až do decembra,“ opisuje svoju nevydarenú prvú legionársku štáciu hráč, ktorého to naďalej ťahá na zahraničné palubovky. Už v sobotu by však mal nastúpiť znova v drese Malaciek v Prešove. Svojím spôsobom má z Baranovho predčasného návratu radosť prezident klubu zo Záhoria Dušan Rusňák. „Pre Dalibora je taký rýchly koniec v Ústí v každom prípade nepríjemný, pretože veľmi túžil hrať volejbal v zahraničí. Českému klubu však nezapadol do koncepcie, na druhej strane nám pomôže na smečiarskom poste,“ poznamenal Rusňák, ktorý pri chorobe libera Podhorného musel na tomto poste uplynulý víkend zaskakovať v Lučenci proti Lovinobani i doma proti Žiline. Malačania však so Žilinčanmi prekvapujúco prehrali 0:3 a v boji o prvú štvorku tak stratili kontakt so svojimi rivalmi.

Po Baranovom odchode zostali v Ústí nad Labem dvaja Slováci, nahrávač Martin Repák a univerzál Martin Vokál. Z tohtosezónnej kvóty dvadsiatich slovenských legionárov v českej extralige však možno neubudne. Na skusoch v Českých Budějoviciach je totiž práve univerzálny hráč Malaciek Karol Šrámek.
Pavol Kubiš (Denník Šport)

08.11.2006| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.