24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Víkendová konfrontácia juniorov s východom republiky

V sobotňajšom zápase s B družstvom Košíc sa prevaha Malačanov ukázala hneď od úvodu stretnutia. Košice sa však, hoci prehrávali, držali s naším družstvom na dostrel a v druhom polčase začali významne sťahovať náskok Malačanov. Rozhodujúcou z pohľadu celkového víťazstva sa stala posledná štvrtina zápasu – kedy Strojári úspešným finišom a najmä 27 bodmi rozhodli, že víťazstvo zostane v Malackách. v duchu sa už iste pripravovali na nedeľňajší zápas so súperom vyššieho rangu – košickým výberom A.

23. január, 7. kolo, prvá juniorská liga

Strojár Malacky – Slávia TU Košice „B“  74:51 (35:29)

Zostava a body:  Kurák 3, Uher T. 5(1), Pagáč „C“ 3(1), Pištelák 17, Sládek 4, (Mráz 2, Kubíček 9(3), Čech 19(3), Farkaš, Zetocha 12, Uher M., Csizmazia, Ferenčík)

Trestné hody:  16/28

V druhom dueli zápasu Západ – Východ (alebo Malacky – Košice) sa karta obrátila a pre zmenu v tomto prípade nikto nepochyboval o tom, že Košice si odnesú plný bodový zisk. Prvá štvrtina stretnutia končila stavom 13:25 z pohľadu Strojára. V ďalších dejstvách však narastala priepasť vo výsledku medzi nami a Sláviou, až sa skóre zastavilo na výsledku 59:115 z pohľadu našich hráčov. Výprask opäť potvrdil, že družstvo malackých juniorov nehrá práve v optimálnej forme a na niektorých súperov z vyšších priečok tabuľky jednoducho nemá. Pozoruhodný je i fakt, že Košičania nefigurujú na prvých priečkach  v tabuľke a napriek tomu zdolali Malacky na ich palubovke o 56 bodov!