24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Víťazmi bedmintonového turnaja v Malackách Pavlína Šípová a Vladimír Hrebeň

Počas víkendu patrila sokolovňa TJ Strojár amatérskemu bedmintonu. V sobotu odohrali svoj turnaj ženy. Štartovalo na ňom 5 hráčok z Malaciek, ktoré hrali systémom každý s každým na 2 hrané sety. Z celkového víťazstva sa radovala Pavlína Šípová, ktorá prešla turnajom bez straty setu.

Konečné poradie ženy:

1. Pavlína Šípová 8b.

2. Slavomíra Sélešová 5b.

3. Mariana Hrebeňová 4b.

4. Denisa Dorková 3b.

5. Jana Gavorníková 0b.

V nedeľu ráno rozohrali zápasy muži, ktorých sa zúčastnilo 10, prišli aj dvaja hráči z Bratislavy. Hralo sa systémom vyraďovacieho pavúka s jednou opravou. Odohralo sa množstvo zaujímavých zápasov, z ktorých vzišli dvaja finalisti – Peter Guľa z Bratislavy a Vladimír Hrebeň z Malaciek. Prvý set priniesol asi najlepší bedminton s množstvom zaujímavých výmen. Guľa viedol už 19:14, no Hrebeň zabojoval vyhral 22:20. To Bratislavčana zlomilo a v druhom sete sa nezmohol na väčší odpor. Z tretieho miesta sa tešil Rusňák, ktorý v dramatickom zápase porazil Ambru.

Výsledky muži:

- semifinále: Guľa – Rusňák 2:0 (13,7)

Hrebeň – Ambra 2:0 (7,13)

- o 3.miesto: Rusňák – Ambra 2:1 (-10,17,12)

Peter Žáček

Tento turnaj sa uskutočnil s podporou týchto partnerov: YONEX, Strojár Malacky, www.sportoveceny.sk