24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Volejbal - prekvapenie sa nekonalo

Vo štvrtok 30.1. večer sa v ŠH Malina stretli domáci volejbalisti TJ Strojár Malacky s Petrochemou Dubová, vicemajstrom Slovenska, v 1.kole Slovenského pohára. Hostia pricestovali v plnej zostave aj s najviac bodujúcim hráčom extraligy Ostrihoňom.

Prvý set bol vyrovnaný až do stavu 20:20. Potom spravili domáci hráči niekoľko chýb za sebou a set prehrali. V druhom sete opäť dominoval favorit. Dôležitým momentom bol príchod smečiara Rusňáka, ktorý priniesol oživenie na ihrisko a chytilo sa aj necelých 200 divákov, ktorí si našli cestu do haly. Tretí set bol od začiatku v réžii domácich, ktorí predviedli bojovný výkon. Začiatok 4.setu sa niesol v podobnom duchu a črtalo sa zaujímavé vyvrcholenie, ale za stavu 5:1 pre Malacky sa rozhodca dopustil jedinej vážnej chyby v zápase a daroval loptu hosťom. Potom dovtedy nevýrazná Dubová prepla na vyššie obrátky a zápas v pohode dohrala.

Strojár Malacky – Petrochema Dubová 1:3   (-20, -18, 19, -14)

Zostava MA: Ľ.Kuračka, D.Janeček, J.Osuský, R.Sirotský, P.Petrovič, D.Baran, libero I.Matušek (V.Kuračka, T.Šamulka, D.Rusňák, O.Tesarovič, D.Hajdúch)

Tréner: Jaroslav Krejčír