25.6 %

24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Volejbal: Malacky dosiahli ďalšie víťazstvo v extralige a bojujú o postup do play-off

Extraliga mužov, skupina o 7. - 10. miesto - 3. kolo nadstavby:
Stará Ľubovňa opäť nebola ďaleko od víťazstva, keď v Nitre vyrovanala na sety na 2:2, ale domáci hrali v piatok sete pozornejšie, prestali robiť chyby a napokon víťazstvo uhájili. Žilina prehrala v Malackách 1:3 najmä preto, že na zápas pricestovala len so siedmimi volejbalistami.
Prvé dva sety získali ľahko Malačania, no v 3.sete sa im zhorsila prihrávka podania, čo využila žilina na zisk setu. Vo 4.sete získal rozhodujúci náskok domáci Strojár hneď na začiatku bodovou šnúrou na 7:0 pri Zaťkovom podaní.
Situácia v boji o 8.miesto znamenajúce postup do play-off a automatickú záchranu v súťaži je stále dramatická, Malacky strácajú na Nitru len 1 bod. Po voľnom víkende sa Nitra predstaví v Malackách v priamom súboji o 8.priečku.

VK Ekonóm SPU Nitra - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 3:2 (13, 19, -21, -18, 13), TJ Strojár Malacky - VKM Žilina 3:1 (19, 15, -16, 19)

7. Žilina 22 8 13 27:44 29
8. Nitra 22 6 15 24:50 27
9. Malacky 22 5 16 22:53 26
10. Stará Ľubovňa 22 1 20 11:61 22