24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19864 ľudí.

Volejbal: Nepochopiteľná strata s Bilíkovou

Toto družstvo malo dosiaľ na konte len päť víťazstiev, zatiaľ čo Malačania jedenásť – dal sa preto očakávať frontálny útok strojára na víťazstvo v oboch zápasoch. Žiaľ nebolo tomu tak – prvý zápas naši hráči vcelku pohodlne vyhrali 3:1. Zaujímavosťou bolo, že všetky štyri sety skončili výsledkom 25:18. Po zisku prvého sa družstvu Malaciek zranil blokár Adam Janík, ktorého nahradil uzdravený Ľuboš Mrázik. Malačania zápas doviedli do zdarného konca a vyzeralo to, že i druhý bude ich korisťou. Naši nezačali vôbec zle – v prvom sete pokračovali v pohodlnom výkone a zvíťazili o desať lôpt 25:15. I do druhého dejstva vstúpili so suverenitou a viedli už dokonca 12:6, kedy prišlo nepochopiteľné a nezodpovedné poľavenie v koncentrácii. Po vlastných chybách sa hostia chopili ponúknutej šance a vyrovnali na 1:1. Druhý set priniesol dramatické okamihy v koncovke, ktorú vyhrala Bilíková 27:25 a o osude stretnutia bolo de facto rozhodnuté.

9. január, 10. kolo, 1. liga mužov, západ

Strojár Malacky – ŠVK Bilíková 3:1 (18,-18,18,18) a 1:3 (15,-22,-25,-15)

Zostava Strojára: Holka, Matušek, Janík, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (Ľ-Mrázik, Ľ.Kuračka)

Ďalšiu sobotu čaká Malačanov zápas v Komárne a potom nastúpia doma proti Žiline, niekdajšej bašte slovenského volejbalu.

Najbližšie zápasy:
- sobota 16.1. Komárno – Malacky
- sobota 23.01. Malacky – Žilina (13:00 a 15:00 v ŠH Malina)

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 9.kolo
STAVBÁR PRIEVIDZA – STROJÁR MALACKY 3:1 (-27,25,22,24) a 0:3 (-21,-16,-19)
STROJÁR:
Ľ.Kuračka, Matušek, M.Mrázik, Petrovič, Šamulka, Rehák, libero Rusňák (Janík)
Malačania mohli v Prievidzi vyhrať aj prvý zápas, nebyť zbabranej koncovky druhého setu.V nej viedli 24:22, no napriek tomu prehrali 25:27 a dovolili domácim vyrovnať a vrátiť sa do zápasu. Nepomohli ani striedania. V druhom zápase zostal na lavičke skúsený smečiar Matušek, Strojári začali paradoxne produkovať menej chýb a druhý zápas získali suverénnym spôsobom, domácim nepomohol ani famózny Hraňo na libere. Malačanov posilnil na bloku ochovanec Marek Mrázik, ktorý sa pripravuje v centre olympijskej prípravy mládeže v Trenčíne. Jeho starší brat Ľuboš je tiež v kádri mužov Strojára Malacky.