RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.    

Odber noviniek

Volejbalista Malaciek IGOR MATUŠEK sa stal extraligovou raritou

Premiéra v štyridsiatke!

Štyridsiatnici na súpiskách extraligových tímov v kolektívnych športoch nie sú u nás žiadnou výnimkou. Svojou hrou i skúsenosťami dokážu byť platnými oporami zväčša omladených kádrov. Volejbalista Strojára Malacky Igor Matušek to však zobral z opačného konca. Chlap, ktorý oslávi 41. narodeniny v júni, mal v sobotu v najvyššej súťaži volejbalistov svoju premiéru!

„Je to vzácnosť. V Malackách som do tridsiatich piatich rokov hrával prvú ligu, extraligové ambície som však nemal. V súčasnosti ešte pôsobím v druholigovom 'béčku', volejbal hrám pre radosť, účinkujeme v bratislavskej lige, čo je tretia najvyššia súťaž,“ vraví rodák z Malaciek. Minulý týždeň sa Strojáru zranili či ochoreli viacerí hráči. Igorovi vo štvrtok zazvonil mobil a v piatok ho už dopisovali na súpisku A-tímu. V jeho prípade ako hráča „béčka“ to nebol problém ani po prestupovom termíne.

V sobotu proti Martinu, ktorý je už jasným vypadávajúcim, tak prežil krst v základnej zostave Záhorák ov. Tí vyhrali 3:0, ako smečiar síce veľa lôpt od nahrávača nedostával, ale zo štyroch bodov tri dosiahol blokmi. V hľadisku nechýbala ani manželka Viera a 12-ročný syn Roman, extraligového tata nevidela iba 16-ročná dcéra Lenka, ktorá hrala s bastetbalovým tímom v Košiciach. V nedeľu v zápase v Púchove Matušek striedal. Aj keď možno do konca sezóny pribudne do jeho štatistík ešte nejaký extraligový štart, berie to ako milú epizódku. Za všetko hovorí slogan, ktorým sa na dresoch hrdia hráči malackého „béčka“: „Nie som starý, som len recyklovaný tínedžer“. Od víkendu už aj so zápisom v  extralige, ktorej je Igor Matušek aktuálne najstarším hráčom.

NAJSTARŠÍ HRÁČI NA SÚPISKÁCH
Na súpiskách extraligy volejbalistov figurujú piati štyridsiatnici, dvaja z nich však v tejto sezóne ešte nezasiahli do hry a Hriňovčan Jozef Vidiečan pre zdravotné problémy zostal už iba ako tréner na lavičke.

JÁN KOVÁČIK (1965): niekdajší libero s reprezentačnými štartami je v Púchove asistentom trénera, v tejto sezóne ešte nenastúpil.
JOZEF VIDIEČAN (1966): pre hrajúceho trénera Hriňovej sa sezóna pre zdravotné problémy skončila predčasne v decembri.
EVALD ŠTOFÍK (1967): tréner Svidníka sa na súpiske objavil pred uzávierkou ako poistka a zatiaľ ešte nehral.
IGOR MATUŠEK (1968): v extralige mal smečiar Malaciek premiéru ako 40-ročný uplynulú sobotu.
RÓBERT CHOCHOĽÁK (1969): niekdajší púchovský hráč sa z Rakúska vrátil do slovenskej extraligy, v ktorej v tejto sezóne oblieka dres Zvolena.

PAVOL KUBIŠ, Denník Šport

17.02.2009| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.