24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Volejbalové juniorky sa rozbehli v 2.lige

Po neúspešnej spolupráci s extraligovým Pezinkom, pre ktorý naše družstvo vybojovalo postup do 1.ligy junioriek, naše družstvo hrá opäťv druhej najvyššej súťaži. Z minuloročného kádra chýba Milacová (prestup do Pezinka), Reháková (hosťovanie Bilíkova) a niektoré hráčky, ktoré prerušili kariéru. Zo Studienky prišla na hosťovanie Nízka a ďalšie dievčatá boli doplnené z družstva žiačok. Tu vám budeme prinášať reporty zo zápasov od trénera Pavla Novotu.
4.kolo
ZK VK IMA Bratislava – VO TJ Strojár Malacky 0:3 (-18, -22, -12)
Zostava: Pazderová, Nízka, Baginová, Kadlecová, Chrenčová, Habová, libero Vozárová (Holešová, Režná, Bilkovičová)
Vo štvrtom kole sme odohrali zápas v Bratislave proti domácemu ZK VK IMA Bratislava. Bratislavčanky nastupovali do zápasu s odhodlaním vyhrať rovnako ako naše družstvo. Moje očakávanie sa naplnilo a od úvodnej lopty sa hrala vyrovnaná partia. V úvode zápasu sa však viacej chcelo ako darilo. Do stavu 8:10 v prospech súpera sme urobili 8 nevynútených chýb čo pramenilo z úvodnej nervozity. Po oddychovom čase sme však dokázali hru spresniť, menej sme kazili, lepšie sme útočili. Hlavne sme výborne bránili. Nepadali nám lopty v obrane, Zuzka s Dominikou nadpriemerne blokovali, výborne útočili. Všetko podporovali v útoku z kolíka a na príme Natka s Kikou. Katka s Peťou mali na nahrávke tak isto svoj deň. Preto sme si vybudovali v priebehu setu potrebný náskok a set jasne získali vo svoj prospech. V druhom sete sme však troška poľavili. So súperom sme sa vš ak ťahali o každý bod. V tomto sete sa lámal osud zápasu. Súper v snahe zvrátiť priebeh zvyšoval svoje úsilie o zvrat. V závere setu však prišla na podanie Natka a tá svojím drzým servisom zatlačila na súpera a obrátila priebeh setu na našu stranu. V koncovke setu však súper vyrovnal rovnakou zbraňou. Za stavu 22:22 tak bolo všetko ešte otvorené. Po oddychovom čase však dievčatá už neurobili žiadnu chybu. Všetko sme mali a aj využili, súper už ďalšiu šancu nedostal... 22:25. V treťom sete sme začali lepšie, súper bol nalomený. Mohol si udržiavať ešte ako také šance na zvrat, ale to by nemohla na podanie prísť Zuzka Nízka, posila zo Studienky. Poriadne sa do súpera obula podaním a doslova ho roztrielala na príme. Vybudovala potrebný náskok ktorý sa nám podarilo ešte v priebehu setu zveľadiť. Zisk setu v pomere 12:25 bol úplne zaslúžený. V pri ebehu setu sa dostali do hry aj dievčatá z lavičky. Všetky hráčky podali veľmi dobrý výkon. Je ešte veľa vecí čo je potrebné zlepšiť ale sme určite na správnej ceste. Pocit po tomto zápase sme mali všetci dobrý a dúfam, že nám to vydrží.
3.kolo
VO TJ Strojár Malacky – VK TAMI kadetky 3 : 1 (18, 20, -19, 12)
Zostava: Pazderová, Holešová, Habová, Chrenčová, Reisenauerová, Nízka, libero Vozárová (Režná, Kadlecová, Baginová, Čermáková, Neužilová)
V treťom kole (16.10.2009) sme v domácom zápase odohrali zápas proti kadetkám z VK TAMI Bratislava. V priemernom zápase sme svojho súpera prevyšovali počas celého zápasu s výnimkou štvrtého setu. V ňom sme dosť výrazne poľavili a prenechali iniciatívu súperovi. V štvrtom sete sme už ale zapli a nedali sme súperovi žiadnu šancu. Som rád, že som mohol dať počas celého zápasu príležitosť aj hráčkam z lavičky.
2.kolo
VK Hamuliakovo – VO TJ Strojár Malacky 2 : 3 (22, 21, -23, -19, -6)
Zostava: Pazderová, Holešová, Habová, Slobodová, Reisenauerová, Nízka (Režná, Kadlecová)
V piatok 9.10.2009 sme nastúpili v druhom kole 2.ligy junioriek proti Hamuliakovu na jeho palubovke. Prvý set bol od počiatku vyrovnaný. Postupom času sa nám podarilo vybudovať si mierny náskok. Nevynútenými chybami sme však darovali tento set súperovi. V podobnom duchu sa niesol aj druhý set. Naše časté chyby na podaní a útoku brzdili náš tlak a pomáhali posúvať snahu súpera do víťazného konca. V treťom sete sme sa ale prestali dopúšťať veľkého množstva chýb a zaslúžene sme set vyhrali. V štvrtom sete sme už jasne dominovali. Podarilo sa nám súpera zatlačiť, kvalitne sme bránili, hra sa nám darila. Skóre utešene narastalo až do stavu 24:10 v náš prospech. V tom čase prišlo podvrtnutie členka našej stredovej hráčky. Set sme tak dohrávali v mierne improvizovanej zostave. Náš súper pridal ešte niekoľko bodov než sa nám podarilo loptu úspešne položiť. V piatom sete už to bol z našej strany znova koncentrovaný výkon. S minimom chýb sme súperovi nedali žiadnu šancu a zápas tak priviedli do zaslúženého, víťazného konca. Ak by sme sa vyvarovali zbytočnej úvodnej nervozity zápas mohol skončiť 3:0 v náš prospech.