RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.    

Odber noviniek

Vzácny bronz z Kachikan Cupu 2015

Vzácny bronz z Kachikan Cupu 2015

Malackí karatisti sa zúčastnili pretekov pre deti, mládež a juniorov v Nitre a opäť nevyšli naprázdno.

V sobotu 10.10.2015 sa v Nitre konal Kachikan Cup 2015 za účasti 31 klubov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska aj Maďarska. Malacký karate klub TJ Strojár reprezentovalo 6 súťažiacich, všetci v disciplíne kumite - Filip Jurkáček, Lukáš Osuský, Lukáš Gazdič, Ivan Vu Nhu, Boris Pohanka a Oliver Vanek.

Filip Jurkáček nastúpil v prvom zápase proti silnému súperovi, ktorý mu nedal veľa možností sa presadiť. Z prvej prehry však do ďalšieho zápasu nastúpil s veľkou chuťou vyhrať, no nedarilo sa mu v zakončovaniach techník a prehral o jeden bod. Lukáš Osuský bojoval iba jeden zápas a hoci nebol ďaleko od výhry, do víťazného konca sa mu zápas nepodarilo dotiahnuť.

V ďalšej katégorii kadetov do 63 kg nastúpili naši štyria borci. Oliver Vanek ukázal svoje skúsenosti a prvý zápas vyhral s jasnou prevahou. V ďalšom zápase však už nemal veľa síl a jeho súper pred koncom už iba udržiaval svoj náskok. Borisa Pohanku poznačil výpadok z dôvodu choroby a v zápase svojmu súperovi nestačil. Ako ďalší nastúpil Ivan Vu Nhu, pre ktorého bola táto súťaž premiéra. Súperovi však veľa možností nedal a držal sa veľmi statočne. Menšie skúsenosti a najmä únava Ivana spomalili, čím získal jeho súper šancu, ktorú využil. Ivan zasiahol do bojov ešte v rámci repasáže a potrápil aj svojho ďalšieho súpera. Avšak únava opäť zviazala ruky a hoci prehral, zanechal veľmi dobrý dojem svojou bojovnosťou. Posledným želiezkom v ohni sa stal Lukáš Gazdič. Lukáš vyhral svoj prvý zápas jednoznačne, súperovi nedal veľa šancí. Druhý zápas mu veľmi nevyšiel a s rozdielom jedného bodu prehral. Avšak v repasáži pri boji o tretie miesto dal do zápasu všetko a súpera nešetril. Napínavý zápas pred koncom strhol na svoju stranu a doviedol do víťazného konca.

 

Pretekárom ďakujeme za ďalšie pekné výkony a reprezentáciu klubu a Lukášovi gratulujeme k zisku medaily v ťažkej konkurencii! Držíme pretekárom palce do ďalších bojov a želáme veľa šťastia v príprave na najbližší turnaj v Galante, ktorý sa koná 24.10.2015

 

14.10.2015| Ivan Sivák
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.