24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19883 ľudí.

Začali vyraďovacie boje o titul, Strojári v Humennom neprekvapili

Volejbalová extraliga mužov i žien má za sebou úvodné zápasy štvrťfinálových sérií, ktoré sa hrajú na tri víťazstvá. Prekvapenia sa nekonali a vyhrávali domáce tímy - v sobotňajších zápasoch extraligy žien sa najdramatickejší duel odohral v Nitre, kde ŠG prehrávalo s Podbrezovou 0:2 na sety, no domáce sa upokojili a takmer stratený zápas vyhrali. V nedeľu Humennému, Prešovu a Novému Mestu stačili na víťazstvá trojsetové zápasy, iba bratislavský VKP sa v päťsetovom súboji potrápil s Púchovom.

VK Chemes Humenné - VO TJ Strojár Malacky 3:0 (14, 20, 16) - stav série 1:0
62 min, rozhodovali: Höger a Porvazník, 500 divákov
CHEMES: Matta, Tholt, Ondrušek, Hriňák, Kríž, Pollák (libero Vajda, S. Soták, Jakubov, Mikula, Kašper). Tréner: R. Vlkolinský.
STROJÁR:
Kobza, Haba, Muráň, Janík, Petrovič, Baran (libero Podhorný). Tréner: J. Schreiber.
Humenčania zdolali Záhorákov v tejto sezóne tretí raz bez straty set. Malacky pricestovali na východ republiky iba s deviatimi hráčmi a aj keď hráči Chemesu boli suverénne lepší vo všetkých herných činnostiach, solídne prihrávali. V útoku a v obrane však bol medzi súpermi markantný rozdiel a víťaz dlhodobej časti si bez problémov ustrážil povinné a hladké víťazstvo.
Odveta je na programe vo štvrtok 6.3. o 18:30 v ŠH Malina.

VK Nové Mesto nad Váhom - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (14, 15, 21), stav série 1:0
64 min, rozhodovali: Sňahničan a Daruľa, 300 divákov
Prvý zápas štvrťfinále play off medzi Novým Mestom nad Váhom a Nitrou bol charakteristický nasadením oboch mužstiev, no najmä v prvých dvoch setoch domáci volejbalisti dominovali prakticky vo všetkých herných činnostiach. V treťom sete videli diváci vyrovnanejší volejbal, hosťom to však na zvrat nestačilo a napokon prehrali jednoznačne - 0:3 na sety.

VK PU Prešov - MVK Lokomotíva Zvolen 3:0 (14, 15, 19) - stav série 1:0
58 min, rozhodovali: Hodoň a Mokrý, 300 divákov
Všestranne lepší domáci celok staval najmä na kvalitnom servise a útočnej produktivite. Zvolen pohorel na celej čiare, nedarila sa mu najmä prihrávka a v celom stretnutí nedokázal sústredene hrajúcich Prešovčanov výraznejšie pritlačiť.

VKP Bratislava - VŠK Púchov 3:2 (-17, 19, 17, -22, 13) - stav série 1:0
120 min, rozhodovali: Dovičovič a Šimpl, 850 divákov
Zástupcovia VKP Bratislava ďalšie podrobnosti k zápasu odmietli telefonicky poskytnúť.

Zdroj: SVF, SITA