RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.7 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19849 ľudí.    

Odber noviniek

Záhoráci porazili favorizovanú Nitru

TJ Strojár Malacky - VK SPU Ekonóm Nitra 3:1 (-11, 15, 22, 20)
Malacky: Kobza, P. Šmahel, M. Janík, Mi. Šmahel, Petrovič, Vašíček, libero Podhorný (Rehák, Procházka)
Nitra: M. Hukel, Ťapušík, Vavro, Száraz, Krajčík, Kostoláni, libero Varga (Kubš, J. Hukel, Šompľak, Csápa)
Rozhodovali: Dovičovič, Sloboda
100 divákov
110 minút

Prvý set extraligového stretnutia medzi Malackami a Nitrou mohol domácich len pramálo zaujať. Nitrania už v prvej polovici setu jasne dominovali a Malačania vytvárali jednu chybu za druhou. Lenže tak, ako domáci prvý set pokazili, tak vstúpili do druhého s prevahou. Po istom čase si divák pripadal ako v inej dimenzii, opraty zápasu chytili do rúk Strojári a nepustili ich až do konca. Hosťujúci hráči začali neuveriteľne chybiť, nervozita z ich radov bola evidentná a i hŕstka dovtedy hlučných fanúšikov hostí stíchla. Najprv Malacky vysoko vyhrali druhý set, s istotou ukoristili druhý a v treťom už nepustili Nitru do výraznejšieho tlaku. Malačania využili hneď prvý mečbal a po sklamaniach v posledných zápasoch so Zvolenom a Svidníkom konečne naplno bodovali.

Peter Kalný (Nitra)
V prvom sete sme kraľovali my, domáci mali veľké starosti s prihrávkou. V druhom sete sa zápas úplne otočil a prihrávky sme začali kaziť my. Pomohli sme tak skonsolidovať domácu obranu a potom sme sa nepresadili ani útočne. Možno nám paradoxne uškodilo, že prvý set sme vyhrali až veľmi ľahko. V priebehu celej súťaže je to tak, že doma vyhrávame, vonku naopak prehrávame. Dnes sme to v Malackách len potvrdili.

Boris Sládeček (Malacky)
V priebehu druhého setu sme sa zbavili nervozity, čo nám pravda, veľmi pomohlo. Nič to však nemení na fakte, že neustále robíme množstvo vlastných, nevynútených chýb. Prejavilo sa to najmä v prvom sete, kde sme výrazne kazili podania, navyše nám veľké starosti robil kapitán hostí Száraz. Chlapcov chválim, že nezvesili hlavu po výprasku v prvom sete, zabojovali a efektívne využili výškovú prevahu nad súperom.

Jakub Valachovič

02.11.2008| Administrator


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.