23.7 %

Hlasovalo 19888 ľudí.

Zostávajúce víkendové zápasy v basketbale: Kadetky si pripísali ďalšiu výhru

Kadetky - kadetská  súťaž (základná časť)

V sobotňajšom dueli kadetiek Strojára Malacky sa víťazstvo nad Trnavčankami nerodilo ľahko. Prvú štvrtinu vyhral súper a naše až v druhom dejstve dokázali otočiť nepriaznivý stav. Do šatne išli po polčasovom vedení o jeden bod – 26:25. V druhom polčase malacké dievčatá kontrolovali vývoj a svoje vedenie postupne zvyšovali až do úspešného konca.

14.11.2009 (6. kolo)  Strojár Malacky - Trnava  55:49 (12:15, 26:25, 43:36, 55:49)

Zostava a body: Spustová 13, Marcová 9, Vosátková 6, Matušková 10/1, Moravčíková 12, (Schreiberová 5/1, Oreská, Boškovičová, Ferenčíková, Čermáková, Drahošová, Benkovičová

V nedeľu čakal na naše dievčatá podstatne silnejší súper – Šamorín. Ten v doterajšom priebehu prechádza súťažou ako nôž maslom – v šiestich stretnutiach nenašiel premožiteľa. A nenašiel ho ani v Malackách. Zápas proti jasnému favoritovi sa niesol od začiatku v réžii vysokých hosťujúcich hráčok, ktoré nad naším mladým družstvom jednoznačne vyčnievali. Prvá štvrtina 10:25 z nášho pohľadu de facto potvrdila predzápasové prognózy trénerov i fanúšikov domácich hráčok. Skóre sa napokon zastavilo na cifre 60:90, ale Malačanky zožali aj tak po zápase potlesk domácich tribún. „Šamorínčanky hrali bez problémov, nerobili chyby, sú vysoké a herne skúsenejšie. Naše družstvo sa skladá väčšinou z mladších hráčok, ktoré zatiaľ fyzicky aj herne zaostávajú za takýmito hráčkami. Dnes však podali naše bojovný výkon a dokázali takémuto kvalitnému družstvu nastrieľať 60 bodov,“ hodnotil výkon domácich tréner Malaciek Karol Ivančík.

15.11.2009 (7. kolo)  Strojár Malacky - Šamorín  60:90 (10:25, 28:53, 47:74, 60:90)

Zostava a body: Vosatková 3, Matušková 19, Marcová 11, Schreiberová 7/1, Moravčíková 12/1, (Ferenčíková 4, Vokáčová 2, Vajsábelová 2, Spustová, Oreská, Šedivá, Boškovičová, Škodová