Hlasovalo 19883 ľudí.

Zvolen zmazal náskok Malaciek

Skupina o 7. - 9. miesto:
VO TJ Strojár Malacky - MVK Lokomotíva Zvolen 2:3 (-22, -22, 25, 23, -11)
115 min, rozhodovali: Schimpl a Viktoríni-Lisá, 50 divákov
Malacky: Kobza, Muráň, Janík, Šmahel, Baran, Fiala - libero Podhorný (Petrovič)
Zvolen: Mišík, Vaško, Beskydiar, Ružinský, Stehlík, Nehrer - libero Čilík

Domáci strojári vkročili do nového roku prehrou so Zvolenom v 2. kole nadstavbovej časti extraligy vo volejbale. Zvolenčania mali v nohách zápas zo Svidníkom, ktorý hrali v sobotu. Na palubovke Základnej školy na Záhoráckej ulici v Malackách nezačali vôbec zle. Hoci Malačania mali optickú prevahu, Zvolen vyťažil z prevahy v koncovke prvých dvoch setov. V treťom sete "zvolenská lokomotíva" ušla Záhorákom až na hrozivých 17:13 a s domácimi to vyzeralo zle. Malacky však zabojovali a dokázali ujsť hrobárovi z lopaty. Najprv vyrovnali na 17:17 a svoje vedenie udržiavali až do výsledku 27:25. Zvolenčania vyzerali byť značne otrasení a prehrali i štvrtý set. V tajbrejku sa však chopili a od úvodu začali unikať Malačanom. Domáci nepredviedli druhý zázrak a Zvolenu doma podľahli 2:3.

Tréner Malaciek Jozef Schreiber: "V prvých dvoch setoch sme jasne pohoreli v koncovke. V ďalšom priebehu hry sme sa zdvihli. Tajbrejk - to je lotéria a my sme boli tentoraz neúspešní. Náš výkon bol počas celého zápasu nevyrovnaný, hrali sme dosť opatrne, naše podania boli neúčinné. Dlho sa nehralo, je po sviatkoch, ale verím, že v ďalších kolách budeme úspešnejší."
Tréner Zvolena Tibor Štrajanek: "Zápas sa lámal v koncovke tretieho setu, kedy rozhodcovia chybným verdiktom darovali domácim bod. Stál som desať centimetrov od čiary a dobre som videl, že lopta opustila ihrisko. Nechcem tvrdiť, že sme vďaka jednej lopte prehrali, ale táto chyba výrazne zmenila priebeh zápasu. Myslím, že rozhodcovia pískali dobre, ale videl som dva momenty, kedy spravili chybu v náš neprospech.  Vo štvrtom sete hrali domáci aktívnejšie, boli dôraznejší pri podaní a zaslúžene vyrovnali. V úvode tajbrejku sme mali možno i viac šťastia. Boli sme sklamaní, že musíme hrať v tejto skupine a tak nás každý zápas veľmi motivuje do ďalších kôl v nadstavbovej časti."