RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.    

Odber noviniek

40. ročník silvestrovského výstupu na Vysokú

40. ročník silvestrovského výstupu na Vysokú

40. ročník výstupu na Vysokú sme začali na parkovisku v Malackách. Účastníci sa zvítali a okolo 9:00 sme sa autami presunuli na Vývrat (300 m).

Po nájdení vhodného miesta na parkovanie sme si nahodili batohy a hor sa do posledného turistického výkonu v roku 2011. Tempo si každý zvolil sám podľa svojej výkonnosti a chuti, takže sa automaticky vytvorilo mnoho skupiniek. Postupne sme prechádzali pásmom lesa. Po klasickej zastávke a malom občerstvení na čistinke pod sedlom, sme pokračovali do sedla a potom sme začali bojovať so zľadovatenými skalami na výstupovom hrebeni, ktoré urobili z pomerne jednoduchého výstupu celkom napínavé podujatie.

O 11:30 sme dosiahli vrchol Vysokej 754 m. Tu sme sa stretli s ostanými turistami, ktorí si zvolili výstup z pezinskej strany. Nádherné slnečné počasie priam zvádzalo často používať fotoaparáty.

Po krátkom občerstvení a návšteve symbolického cintorína sme po modrej značke začali zostupovať. Strmým bahnitým úsekom sme sa dostali až na Panské Uhliská. Tu sme opustili modrú značku a zamierili sme k trampskej osade Vysoká. Nasledoval krátky odpočinok a smutné konštatovanie, že zmizol totem, ktorý tam stál mnoho rokov...

Posilnení sme vyrazili na záverečný úsek. Najprv cestou popri potôčiku, vznikajúcemu z výdatného prameňa na nádhernej lúke kúsok pod osadou a potom kvalitnou asfaltovou cestou až na Vývrat. Pomerne nezáživné putovanie po asfalte nám spríjemňoval meandrujúci potok Vývrat a rozhovory a všetkom možnom. Ani sme sa nenazdali a boli sme pri našich dopravných prostriedkoch.

Už teraz sa tešíme na 41. ročník na Silvestra roku 2012.

Horám zdar!

04.01.2012| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.