RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
› Určite áno
26.3 %

› Pravdepodobne ano
25.6 %

› Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

› Nie
23.7 %

Hlasovalo 19976 ľudí.    

Odber noviniek

Dievčatá z Malaciek v repre

Dievčatá z Malaciek v repre

Výcvikový tábor sa koná v bratislavskom hoteli ECHO, kde budú dievčatá do 20. decembra 2015. Následne cestujú na "Turnaj olympijských nádejí" do Poľska.

Nominované sú:

Lucia Poláková, ktorá aktuálne hosťuje v družstve HK Štart Trenčín kde študuje na športovom gymnáziu. Diana Michálková hrajúca za spojené  družstvo mladších dorasteniek Stupava-Malacky.  Nicol Vačková - hrá za staršie žiačky Strojár Malacky a spojené družstvo mladších dorasteniek Stupava-Malacky. Štvrtou je Melani Jagodičová - už druhú sezónu hosťuje v ŠKP Bratislava. Náhradničkou je Emma Slováčková - hosťuje v HK Štart Trenčín. 

Dievčatá začínali s hádzanou v našom klube a TJ Stojár Malacky je stále ich materským klubom. Takéto skelé hádzanárske talenty vychovávajú tréneri mládeže hádzanárskeho odielu v Malackách. Dievčatá "previedol" minihádzanou, kategóriou mladších aj starších žiačok tréner Dušan Šuster. Poslednú sezónu prebral dievčatá Jirko Juhas. Naši tréneri  vychovali viacero mládežníckych reprezentantov Slovenska. Dušan Šuster sa dnes  opäť venuje najmenším dievčatám. Sú medzi nimi talentované deti, ktoré pod vedením skúseného trénera môžu po niekoľkých rokoch hrať v drese zo slovenským znakom na hrudi, tak ako ich staršie vzory. 

Pre zlepšenie podmienok pre hádzanárov v Malackách sa dorastenecké družtvá dievčat aj chlapcov  TJ Storjár Malacky a HC Tatran Stupava spojili, aby tak vytvorili  pre našu talentovanú hádzanársku "mlaď" čo najlepšie podmienky pre ich rast. Spoločné dorastenecké družstvá totiž hrajú najvyššiu slovenskú ligu, kde ukazujú svoj talent a majstrovstvo natrénované pod vedením trénerov HO TJ Strojár Malacky. 

Je úctyhodné v podmienkach neprofesionálneho klubu  "prispieť" do reprezentácie Slovenska takto talentovanými hráčkami. Ak si uvedomýme akú konkurenciu máme v profesionálnych kluboch ako sú HK Slovan Duslo Šaľa, IUVENTA Michalovce či ŠKP Brastislava, ktoré majú kvalitnejšie podmienky a zázemie pre prácu s mládežou. 

Držme dievčatám palce pri ich pôsobení v reprezentácii Slovenska  a trénerom mládeže HO TJ Strojár Malacky poďakujme za skvelú "robotu" pri rozvýjaní talentu hádzanárskych nádejí z Malaciek.

Na obrázku pod textom s číslom 74 Nicol Vačková a číslom 17 Diana Michálková.

15.12.2015| Tomáš Baláž
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.