25.6 %

24.1 %

23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.

Extraliga muži: Nitra si víťazstvom nad Malackami zabezpečila účasť v prvej štvorke

Body posledného 14. kola slovenskej mužskej extraligy už nič nemôžu zmeniť na rozdelení ôsmich účastníkov do dvoch skupín. Zloženie o hornej i dolnej štvorky uzavrelo už predposledné kolo, v ktorom Nitra víťazstvom nad Malackami (3:1) definitívne potvrdila svoju miestenku v kvalitnejšej konkurencii a do dolného kvarteta na diaľku odsúdila Púchovčanov.

Púchov sa už vo štvrtok pritom rozlúčil s trénerom Františkom Božokom a so Žilinou ho viedol Ján Kováčik. Ani hladký triumf 3:0 však slovenských exmajstrov nezachránil od neželanej účasti v nižšom poschodí. Nové Mesto nezaváhalo ani vo Zvolene (3:0) a Lovinobaňa s Prešovom siahala na prvé víťazstvo, no nakoniec sa dočkala len prehry po tajbrejku (2:3).

Extraliga mužov, 13. kolo:

VK Ekonóm SPU Nitra - TJ Strojár Malacky 3:1 (-21, 21, 15, 23)
107 min, rozhodovali: Sarka a Bajči, 300 divákov
  Nitra: Chudík, Toman, Paška, Zentko,Valent, Kubš - libero  Kostka (Száraz)
  Malacky: Fiala, Kobza, Muráň, Janík, Šmahel, Šrámek - libero  Podhorný (Rehák, Baran)

Nitrania si až príliš uvedomovali, že zápas s Malackami je klúčovým pre postup do prvej štvorky. Hneď od začiatku to snimi vôbec nevyzeralo ružovo. Hostia sa chopili iniciativy v koncovke prvého setu a dobrým servisom a razantným útokom prevýšili domácich. Zverenci Ľuboslava Šalatu sa naopak veľmi trápili v útoku a spravili kvantum nevynútených chýb. Od druhého setu však začali domáci viac riskovať v servise a zlepšili aj obranu na sieti, čoho výsledkom bol zisk dôležitého vyrovnávajúceho setu. V treťom dejstve jednoznačne dominovali domáci, keď si najmä vďaka kvalitnému podaniu uľahčili situáciu pre spoľahlivú obranu. Vo štvrtej časti sa opäť hostia dostali do hry a rozhodovalo sa až v dramatickej koncovke. "Tento set bol rozhodujúci. Ak by sme ho stratili, asi by sme prehrali celý zápas," tvrdil Šalata a pokračoval: "Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas a taký naozaj aj bol. Bol to z našej strany strašne nervózne a upracované. Až veľmi sme vnímali dôsledky prípadnej prehry a to nám zväzovalo ruky. Malacky mohli, no my sme museli, oni hrali uvoľnene, my naopak v kŕči." Nakoniec si ale nitriansky kouč mohol vydýchnuť, lebo v závere domáci udolali súpera zo Záhoria. "Teraz môžeme stabilizovať našu výkonnosť, dať priestor mladým hráčom, s ktorými u nás počítame do budúcnosti. Myslím, že v skupine bude naším najväčším súperom Zvolen, s ktorým sa pobijeme o 3. priečku," dodal Šalata.