Extraliga muži: Záhoráci potrápili Prešov na jeho palubovke

VK PU Prešov - Strojár Malacky 3:1 (19, 20, -23, 25)
PU: Feňo, Škvarek, Mikita, Javorčík, Barlík, Varchola (libero Váhovský, Rajduga, Nemtuda, Soták, Gešperík, M. Sopko ml.)
Strojár: Slodička, Gábriš, Janík, Muráň, Rehák, Šmahel (libero Rusňák, Baran).
Hralo sa 88 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Savka a Drobňák.
Najviac bodov: Javorčík 22, Varchola 11 - Muráň 16, Baran 15.

Hostia prišli do Prešova iba ôsmi bez tradičných skúsených opôr (Fiala, Šrámek, Podhorný, Kobza), v zostave však už mali navrátilca z Ústí nad Labem Dalibora Barana. Aj tréner Prešovčanov Rostislav Chudík nepostavil do základnej zostavy niektoré opory, šancu dostali hráči z lavičky. Napriek tomu bol prvý set jasne v domácej réžii a zdalo sa, že sa naplnia papierové predpoklady o bezproblémovom víťazstve. Hostia však začali riskovať v útoku, pomohol im príchod dravého Barana a vyrábali Prešovu čoraz väčšie problémy. V druhom sete znížili z 22:14 až na 22:19, ale koncovku už nestačili získať. Tretie dejstvo bolo od začiatku vyrovnané, Prešov sa však začal trápiť na príjme i v útoku. Malacky viedli 16:13, po účinných servisoch Feňa a Javorčíka domáci otočili na 22:18, ale koncovku totálne zbabrali. Nezložili tri jasné bodové lopty, mali problémy s príjmom Janíkovho servisu a hostia získali tretí set. Aj štvrtý bol z pohľadu domácich nervózny, súperi sa ťahali po bode, ale pred koncovkou bolo 21:18 pre Malacky. Za tohto vývoja poslal tréner Chudík na ihrisko skúsené opory (Soták, Gešperík, Škvarek, Sopko) a tí neľahkú situáciu zvládli. V pravej chvíli vytiahli na súpera účinný blok, v útoku zabral najmä Sopko a favorit tak odvrátil hrozbu črtajúceho sa tajbrejku. Prešovčania tak naďalej ťahajú sériu úspechov, tentoraz sa však na víťazstvo narobili viac, než zrejme predpokladali. Malacky si za bojovnosť a predvedený výkon od polovice druhého setu zaslúžia absolutórium, na východe príjemne prekvapili. Aj napriek prehre sa posunuli na 6.priečku tabuľky, keďže Žilina prehrala s Novým Mestom 0:3.