RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.    

Odber noviniek

KONCERT-23. výročie nežnej revolúcie


29.09.2012 / Hádzanári pripravujú oslavu 17. novembra. V štýle undergroundu.

Malacky: V Malackách sa rodí ďalšia hudobná akcia. Na Sviatok študentstva a zároveň Dňa boja za slobodu a demokraciu 17. novembra organizuje Hádzanársky oddiel Strojár Malacky v Sokolovni koncert viacerých alternatívnych hudobných skupín.

Tento rok si nielen občania Malaciek pripomenú 23. výročie pádu komunizmu v bývalom Československu. Koncert hudobných telies, ktoré vyznávajú undergroundový štýl tvorby, by mal podľa organizátora celej akcie Dušana Frýberta doplniť priestor pre ponuku takýchto žánrov v meste. „Alternatívna scéna ocení takúto akciu, navyše v deň, ktorý jej pridá na výnimočnosti, keďže underground bol za totality najviac perzekvovaný a vzišlo z neho viacero vedúcich osobností Nežnej revolúcie.“ V Sokolovni vystúpi skupina Karpatské chrbáty, ktorá si fanúšikov získava najmä recesiou. V tejto súvislosti vyvstáva pre návštevníkov koncertu zaujímavosť v podobe možného vystúpenia Michala Kocába, osobnosti Nežnej revolúcie. Podľa D. Frýberta by mohol odohrať zopár skladieb práve s Karpatskými chrbátmi, s ktorými už spolupracoval v minulosti: „Zatiaľ však túto skutočnosť nemáme potvrdenú, takže k nej treba pristupovať s odstupom.“ Druhá formácia Vobezdud z Českej republiky je menej známa, ale duchaplnosť textov i hudobného prejavu je pozoruhodná. Program odštartuje koncert mladej nápaditej skupiny Šramot z Bratislavy a doplní ho známa punkrocková pardubická formácia s názvom Volant. „Sú to podľa môjho názoru skupiny, ktoré sa hudbou tešia a nikdy nemali ambíciu preniknúť medzi takzvanú hudobnú smotánku. Takže očakávam z ich vystúpenia aj úprimné fluidum a nespútanosť,“ myslí si D. Frýbert. Vstupenky na koncert v hodnote 6 eur je možné zakúpiť v predpredaji v kaviarni Caffe 23.
Samotná akcia podľa D. Frýberta nie je zisková, vybrané vstupné sotva pokryje náklady na podujatie. „Je to jedna z mála možností, ako zviditeľniť malackú hádzanú i po kultúrnej stránke a možným výťažkom z bufetu získať aspoň aký taký peniaz na rozvoj hádzanej,“ hovorí predseda malackého klubu.
článok-TKAC-

Objednať lístok: 0903 822653
v predpredaji 6 €
na mieste: 7 €

Ak máte chuť podporiť našu činnosť a vytvoriť pozitívnu reklamu Vašej firme, neváhajte nás taktiež kontaktovať.

PREDPOKLADANÝ PROGRAM 17.11.2012 :
13/58 hod. - začiatok
14/15 - Šramot (SK Bratislava)
15/45 - Karpatské chrbáty (SK Vrbové)
17/45 - Volant (CZ Pardubice)
19/45 - Vobezdud (CZ Praha)

punkrocková zábava
23/55 koniec

MEDIÁLNY PARTNERI PODUJATIA:

OZ Ludia pre Malacky (LPM.SK), Mesto Malacky, ezahorie.sk, záhorak.sk, Malacko-regionpress, zahori.sk, livemusic.sk

 
(C) Copyright 2012 - Hádzanársky oddiel - STROJÁR Malacky
17.10.2012| Pavol Oreský


Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.