Strojár Malacky – VŠK Púchov 0:3 (-21,-20,-14)

Malacky: Petrovič, Janík, Muráň, Baran, Fiala (kapitán), Kobza, libero Podhorný (striedali: Rehák, Šmahel), tréner Jozef Schreiber

Púchov: Roman Mizerák (kapitán), Seifert,  Tomáš Šomko, Pastorek, Miroslav Šomko, Milan Mizerík, libero Emmel (striedali: Hrušík, Števko, Rosina), tréner Miroslav Klučka

Rozhodovali: M. Sarka, Sloboda

75 minút

100 divákov

Zápas plný chýb. Tak by sa dal charakterizovať celý zápas medzi Malackami a Púchovom. V niektorých prípadoch prechádzali chyby (najmä domáceho mužstva) až do komickej podoby. Prvý set bol vyrovnaný, domáci Strojári niekoľkokrát vyrovnali skóre, ale ani raz sa nedokázali ujať vedenia.  Púchov bol dôraznejší v zakončení a získal prvý set. Ako sa neskôr ukázalo, bol to najlepší set zo strany Malačanov. Druhý set síce začal pozitívne, keď Strojár vyhrával až do stavu 9:8. Potom prebrali iniciatívu opäť hostia a udržiavali náskok až do stavu 25:20. Namiesto očakávaného tlaku domácich prišiel odovzdaný výkon a exhibícia hostí.  Malačania pôsobili odovzdaným dojmom a tak skončil tretí set výsledkom 25:14 pre hostí. Malačania si tak budú chcieť napraviť zlý dojem z ligového zápasu v pohári na ihrisku VKP Bratislava v nedeľu 2. decembra.

Hlasy trénerov:

Jozef Schreiber (Malacky): Dnes to bol odovzdaný výkon, robili sme kvantum chýb a báli sme sa riskovať. Súper bol kvalitnejší, my sme mali hrozné problémy na podaní. Chceli sme hrať veľmi na istotu a potrebovali sme množstvo pokusov na dobrý servis. Dúfam, že si vynahradíme dnešný výkon už zajtra v pohári proti VKP.

Miroslav Klučka (Púchov): Vedeli sme, že Malacky potrebujú body a tak sme čakali veľký odpor. Dnešné hladké víťazstvo ma prekvapilo. V celom zápase bolo množstvo chýb, z našej strany si to vysvetľujem tým, že sme sa snažili riskovať. Pod víťazstvo sa podpísal výkon celého mužstva a ja som spokojný.