RSS
Vyhľadávanie

Anketa
Podporili by ste činnosť svojho klubu aj nákupom u doporučeného predajcu tovaru a služieb ?
Určite áno
26.3 %

Pravdepodobne ano
25.6 %

Ak na tom nebudem stratový
24.1 %

Nie
23.7 %

Hlasovalo 19994 ľudí.    

Odber noviniek

Letné Nové Mlýny 2013

Letné Nové Mlýny 2013

Po pravidelných jesenných a jarných návštevách južnej Moravy sme pre tento rok zvolili pre našu dvojdňovú expedíciu druhý letný deň tohto roka.
V sobotu 22.6.2013 o 10:00 sa vedúcemu akcie Igorovi hlásilo šesť účastníkov - Anička, Ludo, Fero, Maroš, Vlado a Mário. Na poslednú chvíľu prišiel výpravu vyprevadiť Robo.
Naše prvé kilometre viedli do Veľkých Levár a odtiaľ, za odbočkou na Závod, na cyklocestu, ktorá nás priviedla na most do Rakúska. V Hohenau sme mali občerstvovačku. Po načerpaní nových síl sme sa prázdnymi rakúskymi cestami presunuli až do českých Valtíc. Na výpadovke na Lednice sme natrafili na útulnú "hospúdku", kde sme si dali veľkú obedovú prestávku. Po obede sme cez Hlohovec a Lednice dorazili do dedinky Bulhary. Tak ako každý raz, navštívili sme tu miestneho vinára Bohuša Šebestu - hviezdu filmov z vinárskeho prostredia Bobule. Tu sme ochutnali vínečko a aj nakúpili zásoby na neskôr. Kedže sme mali dobrý medzičas, navštívili sme aj blízku továreň na zákusky. Dostali sme výslužku vynikajúcich zákuskov. A hor sa cez dva malé kopčeky do miesta ubytovania! V miestnej hospode sme si na večeru rozkázali pečené rebierka. Po očiste sme sa o 19:00 dostavili na známe miesto v hospode. Vychutnali sme si dobré jedlo a pivko. Pri odchode nám trošku zapršalo – aspoň sa prečistil a schladil horúci vzduch.
V nedeľu ráno po výdatných raňajkách z vlastných zdrojov sme sa vybrali na cestu domov. Kedže nám po dlhom čase prial aj severozápadný vietor, cesta nám rýchlo ubiehala. V polovici trasy sme si dali prestávku v Lanžhote. Takú klasickú, bez ktorej naše návštevy južnej Moravy nemôžu byť. Ferino si tu tradične vychutná zemiakové guľky, plnené údeným mäsom. A poďho ďalej. Vo Veľkých Levároch sa odpája Ferino. Lúčime sa s ním. V Malackách si dávame jedno orosené. Rozchádzame sa plní nových zážitkov, ci už jazdeckých alebo kulinárskych.
A už teraz sa tešíme na jeseň a burčiak.

24.06.2013| Hruby Boris
Komentáre


Meno a priezvisko (prezývka): *

Mail:

Text: *

Opíšte text strojar (ochrana voči spambotom): *Článok zatiaľ nebol komentovaný.